Ha ezt látod a húson a hentesnél, semmiképp ne vedd meg

Eláruljuk, mire figyelj

Erre a néhány gyanús jelre kell odafigyelned.

Ha finom és egészséges ételeket szeretnél enni, akkor az alapanyagok minőségére kell először odafigyelned. Egy lejárt hozzávaló, illetve egy túl sok mesterséges színezéket, tartósítószert tartalmazó alapanyag azonnal hazavágja a teljes tál ételt.

Most néhány húsvásárlással kapcsolatos trükkre szeretnénk felhívni a figyelmedet, különös tekintettel a húsárukra, hogy tudd, mit érdemes megvásárolnod, és mit nem.

Természetesen rózsaszín vagy színezett a hús?

A természetellenesen pirosnak tűnő nyers hús azonnal legyen gyanús, mert azt valószínűleg kozmetikázták. A biztonság kedvéért kérd meg a hentest, vegye ki a pultból a kiszemelt darabot, és mutassa meg. Így látni fogod, hogy mi a helyzet a hús színével, frissességével. Ha pedig erre nem hajlandó a hentes, tudhatod, hogy biztosan nem stimmel valami az adott termékkel.

Ugyanígy a túl fakó húsoktól is óvakodj, mert ezek valószínűleg már túl régóta érintkeznek levegővel, és elindult bennük a kiszáradási-avasodási folyamat, ugyanis ez inkább a magasabb zsírtartalmú húsokra jellemző, amelyek hajlamosak erre. Ugyanúgy a kissé nyálkás, csúszós felületű hústermékek is azt jelzik, már nem alkalmasak az emberi fogyasztásra, és nagy károkat is okozhatnak a szervezetedben ételmérgezés formájában.

Elég hideg a hűtőpult?

Ha nem megfelelő hőmérsékleten tárolják a húsokat, akár néhány órán keresztül, akkor a hús gyorsan megromlik. Ennek gyakran más külső jelét nem látod, mint azt, hogy a hűtőszekrényekben, pultokban kötelezően elhelyezendő hőmérőn megnézed, hogy elég hűvös helyen tartják a húsokat. A sertés- és marhahúsoknak +7 Celsius-fok a maximálisan megengedett, míg a többi húsnak ennél is alacsonyabb, a belsőségeknek pedig maximum +3 Celsius-fok az előírt.

Sértetlen a csomagolás?

Ha előre porciózott és csomagolt húsárut készülsz megvásárolni, akkor ne csak a csomagolás és a felhasználhatóság dátumát ellenőrizd, hanem azt is, hogy a csomagolás sértetlen legyen. Ha ugyanis a fólia felszakad, akkor melegebb levegő is bejut a csomagolás alá.

Valljuk, hogy a főzés a húspultnál kezdődik, ezért tartogatunk még pár jó tanácsot a húsvásárlást és a hús helyes tárolását illetően. Ezeket nem más, mint első számú hiteles forrásunk, Vas Zsolt frissőr mondja el egy egyperces videóban.

A hús biztonságos tárolása
Ezt is szeretjük