Laminált padló lerakása lépésről lépésre: így spórolhatsz tízezreket

Nem érdemes szakembert hívnod, hiszen te is lerakhatod a modern padlókat.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A laminált padlók lerakása nem bonyolult művelet, akár te is meg tudod csinálni, vagy egy-két családtag, barát segítségével is végezheted, ha van olyan munkafázis, amit nem szívesen csinálnál egyedül. Ehhez a padlótípushoz nincs szükség ragasztóra, malterozásra, fúgázásra, fúrásra, faragásra, így szaki nélkül is bátran belevághatsz.

Ráadásul ma már készülnek kifejezetten vizes helyiségekbe való padlók is, amelyekkel sokkal barátságosabbá teheted a fürdőszobádat, konyhádat is. Ha nem rajongsz a hideg burkolatokért, akkor ez a neked való igazi alternatíva! 

Laminált padlót a Diegóból!

A Diego kínálatában több mint 100 féle laminált padló közül válogathatsz! Bármilyen stílus is legyen a kedvenced, biztosan megtalálod azt, amely tökéletes alapot teremt a berendezéshez! És már vizes helyiségbe való vízálló padlót is találsz a kínálatban!

Nézd meg a kínálatot most!

A laminált padlót úsztatott padlóként kell lerakni. Ez azt jelenti, hogy nincs ragasztás, szögelés, nincs az aljzatra rögzítve, csak lefektetik  Az aljzatot azonban előkészítik - ez az a munka, amelyhez még szükséged lehet egy szakemberre, ha ugyanis a padló felülete egyenetlen, akkor simára és pontos vízszintbe kell hozni.

Az aljzat megtisztítása után először a laminált padló alatti rétegrendet érdemes kialakítanod. Ez azt jelenti, hogy kezdésként a lépéstompítót és a hőszigetelő anyagot fektesd le. Vannak általánosan alkalmazható változatok ezekből, de elérhetőek a laminált padló típusához kialakított szigetelőrétegek is, válassz belátásod szerint, mindegyik megoldás tökéletes és nagyon egyszerű a lerakása. 

Mielőtt hozzáfogsz a darabok összeillesztéséhez és lefektetéséhez, érdemes 24 óráig abban a helyiségben tárolni a lamináltpadló-elemeket bontatlan csomagolásában, ahol lerakásra kerülnek, hogy a hőmérsékletet és a páratartalmat megszokja az anyag. 

A hőtágulással még számolni kell, vagyis a faltól csekély eltartással fektesd le a padlóelemeket. Ehhez a szakáruházakban kaphatsz ékeket, amelyek segítségével könnyen beállíthatod a távolságot, amelyet úgy határozhatsz meg, hogy a szoba méretéhez képest méterenként 2 millimétert számolj, és a kapott távolságot használd a falak és a burkolat között. A hézagot szegőléccel érdemes eltakarni, hogy tökéletes legyen a látvány. 

Lerakás klikk technológiával - ne ijedj meg a kifejezéstől, ezt így hívják a szakik. Nagy előnye ennek a változatnak, hogy egyszerűen összeilleszthető, nem lesz szükséged még szerszámra sem hozzá. A lerakást a fény beáramlásának irányában érdemes kialakítani, hogy a lehető legszebb legyen a padló csillogása. Az egyes elemeket, amelyeket esetleg rövidebbre kell vágnod, finom fogazatú fűrésszel vagy dekopírfűrésszel végezd.

Ha leraktad a burkolatot, akkor már csak a szegélyléceket kell rögzítened a falakhoz, amelyek a hőtágulás okozta hézagot is eltakarják, és a falat is óvják, amikor felmosod a padlót. A szegélylécek felrakása pattintós klipszekkel történik, amelyeket minden esetben csak a falhoz szabad rögzíteni, a padlóhoz nem.

További tippek a szakembertől, hogy még egyszerűbb legyen!

Ha még több szakmai trükköt szeretnél megtanulni, hogy minél precízebben rakhasd le a laminált padlódat, akkor nézd meg az alábbi videót, amelyben az összes fontos tudnivalót elmondja, és bemutatja a szakember!

Olvastad már?

Ehhez a cikkhez ajánljuk

Ezt is szeretjük