Mi az a mérgező férfiasság, és miért olyan káros? A fotós férfiakat kérdezett meg róla

A férfiakkal szemben támasztott elvárások, viselkedési normák gyakran igen károsak lehetnek.

Mérgező férfiasság
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A mérgező férfiasság szókapcsolat az utóbbi időben egyre többször felbukkant. Ez egy igen tág fogalom, azonban a legtöbbször azokat az elvárt viselkedéseket takarja, melyeket a társadalom kikövetel a férfiaktól, illetve rájuk kényszerít csupán a nemük miatt. Ezenkívül magába foglalja még a nőkkel szembeni negatív, sértő vagy bármilyen formában erőszakos bánásmódot is.

A fotós, Jessica Amity is igen problémásnak és károsnak tartotta a jelenséget, ezért úgy döntött, embereket kérdez meg róla, majd képsorozatban mutatja be azt, hogyan is érvényesül ez a hétköznapokban, valamint a nevelésben.

Mi a mérgező férfiasság?

A nő úgy véli, a férfiasság nem egy egyszerű fogalom, nem feltétlenül csupán néhány viselkedésen múlik, nem lehet beskatulyázni, vagy könnyedén meghatározni, sokan mégis ezt akarják. Szerinte nem kellene mindig ilyen éles határt húzni maszkulinitás és femininitás között - ezt akarta üzenni fotóival is. Projektje során a világ minden tájáról megkérdezett férfiakat a mérgező férfiasságról, és arról, ők hogy élik ezt meg, mit gondolnak róla.

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban az AI, vagyis a mesterséges intelligencia előretöréséről, jövőjéről és esetleges veszélyeiről dilemmázzunk. Valóban elveheti a munkánkat az AI? Kell-e félnünk a mesterséges intelligenciától? Hogyan hasznosítható az oktatásban? Teremthet munkahelyeket? Többek között ezekre a kérdésekre keresi a választ Szertics Gergely AI szakértő, Kazár Zalán Kristóf, a Femina vezető szerkesztő-újságírója és Pintér Ada műsorvezető.

Promóció

Ezt is szeretjük