A 4. legrosszabbak vagyunk az EU-ban, az NGM örül

A csődközeli helyzetben lévő országokkal vagyunk egy szinten, az NGM sikerről beszél.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A magyar gazdaság haldoklik, 2012 utolsó negyedévében 2,7%-kal esett a GDP az előző év azonos időszakához képest, tavaly pedig összességében 1,7%-kal csökkent a gazdaság teljesítménye.

Példátlan siker

A Nemzetgazdasági Minisztérium a sokkoló adatokra egy közleményben reagált, melyben szinte példátlan sikernek nevezik, hogy a kormánynak sikerült a költségvetés egyenlegét - a tavalyi többlet után - 3% alatt tartani, másrészt az aszályra és az unió elhúzódó válságára fogják a borzalmas eredményt.

Ez a magyarázat viszont csak részben lehet helytálló, hiszen bár az unió tényleg válságban van, ekkorát a nem csődközelben lévő tagállamok közül szinte csak mi estünk.

Az Eurostat adatai szerint a legnagyobb csökkenést Görögország érte el, ahol az utolsó negyedévben 6%-kal volt kisebb a GDP, mint egy évvel korábban, majd Portugália jött 3,8%-kal és Ciprus 3%-kal.

A negyedik legrosszabb helyen vagyunk

Magyarország a negyedik legrosszabb pozíciót érte el a 27 uniós tagállamból, bár az is tény, hogy hét ország utolsó negyedévi adatai még nem állnak rendelkezésre.

A legnagyobb növekedést egyébként a balti államok mutatták fel, Lettországban 5,7%-kal, Észtországban 3,4%-kal, Litvániában pedig 3,1%-kal nőtt a GDP éves szinten a múlt év utolsó három hónapjában.

Matolcsy György megszorításai

Nézegess képeket!

Elolvasom

Az előző év azonos időszakához képest egyébként 0,9%-kal csökkent az euróövezet 17 országának hazai összterméke a múlt év utolsó negyedében, míg az Európai Unió 27 tagállamában 0,6%-kal zsugorodott a gazdaság. A múlt év egészében az eurózóna hazai összterméke 0,5%-kal, és az unióé 0,3%-kal esett vissza 2011-hez képest.

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban a nemi egyenlőtlenség és a toxikus maszkulinitás jelenségéről beszélgettünk. Mi a különbség a férfiség és a férfiasság között? Mi számít toxikus maszkulinitásnak, miért alakult ki, és vajon köze van-e a Metoo mozgalomhoz? Miért van annyira kevés női vezető, és miért csak férfias személyiségű nők kerülnek vezetői pozícióba? Többek között ezekre a kérdésekre keresi a válaszokat Szél Dávid pszichológus, Leszkovszki Máté újságíró, és Pintér Ada.

Promóció

Ezt is szeretjük