Képek! 12 egyszerű, természetes praktika, ami megkönnyíti a szülést

Vesd be időben azokat a veszélytelen módszereket, melyek neked és a babának is csak használhatnak.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Az első szülés előtt álló nők többsége elsősorban a felmerülő komplikációk miatt aggódik, de az addig soha nem tapasztalt fájdalomtól való rettegés is élvonalban szerepel a vajúdást övező félelmek listáján. Az sem jó, ha abba az illúzióba ringatod magad, hogy egy csettintés lesz az egész, mert minden nő könnyen szült a családban. Hiszen a szülési folyamat megélése egyénenként változó, ahogy a vajúdás hossza és a fájdalom mértéke szintén eltérő lehet az első, második, harmadik gyerek esetében.

A tudatos előretervezés tehát nagyon fontos, mert így minden eshetőséget számba tudsz venni, amitől magabiztosabb lehetsz. Ám a túlzott pánik ugyanúgy nem segíti a könnyű szülést, mert elveszi az energiádat, és kevésbé tudsz majd koncentrálni, a tested jelzéseire figyelni. Sajnos nincs mindenre kiterjedő praktika, mellyel kacagva lehetne végigcsinálni a szülést, de az a legfontosabb, hogy időben felkészülj rá testileg, lelkileg, hiszen nemcsak fizikai erőt kíván a vajúdás és a baba világra hozása, hanem a lelki erődet és kitartásodat éppúgy próbára teszi. Íme, néhány módszer, melyek hozzájárulhatnak ahhoz, hogy ne csak túléld, hanem jó érzésekkel kísérve, kisebb fájdalommal éld meg a kisbabád születését!

Az ismeretlentől fél a legjobban az ember, ezért jobb, ha minél előbb tájékozódsz a szülés folyamatáról. Olvasgass szakkönyveket, beszélgess azokkal a barátnőiddel, akik már szültek, vagy kérd meg anyukádat, hogy mesélje el részletesen a tapasztalatait. Ha tudod, mire számíthatsz, magabiztosabb leszel a vajúdás során, így a pánik nem emészti fel az energiáidat.

Fogyassz E-vitaminban gazdag ételeket, melyekkel megelőzheted a lábgörcsöket, illetve rugalmasabbá teheted a kismedencei izmokat. A sokoldalú, vitaminban és ásványi anyagokban bővelkedő étrenddel a fáradékonyságot is elűzheted.

Sétálj sokat a friss levegőn. A rendszeres gyaloglás elűzi a feszültséget, illetve kíméletesen erősíti az izmokat, melyekre szüléskor nagy szükséged lesz. Nem utolsósorban pedig javítja a vér oxigénellátását.

Igyál málnalevél- és palástfűteát, melyek jótékonyan hatnak a méhszáj rugalmasságára, valamint ellazítják a kismedencei izmokat. Már a 35. héttől elkezdheted a rendszeres fogyasztásukat, ám nem árt tudni, hogy nem mindenkinél könnyítik meg a vajúdást.

A homeopátiás szerek a babára ártalmatlan, természetes készítmények, melyekkel szintén előkészítheted a szervezeted a vajúdásra. A Caulophyllum 5 CH abban segít, hogy ne keményedjen be túlzottan a méhnyak izomzata. A terhesség utolsó hónapjában, naponta öt alkalommal egy golyócska bevétele megnövelheti a szülést segítő izmok rugalmasságát.

A terhestorna olyan gyakorlatokból áll, melyek semmilyen módon nem ártanak a babának, inkább megkönnyítik az útját. Gondolj bele, hogy a vajúdás és a szülés mennyire igénybe veszi a testedet, ám nemcsak fizikális, hanem lelkierőt is kíván. Csak úgy teheted könnyebbé, ha felkészülsz rá és jó kondiban tartod magad.

A kismama jóga tökéletesen felkészíthet a szülésre. Megtanít koncentrálni, tudatosan figyelni és észlelni a tested és a baba jelzéseit, így a szülési ösztönöket is segíti. Mindemellett elősegíti a helyes légzést, erősíti a mell, a hát, a csípő és a medencealapi izomzatot, valamint mozgékonyabbá teszi az ízületeket és relaxál.

Már a várandósságod kezdetén érdemes elsajátítanod az intimtornát, melyben egy szakember segíthet a legtöbbet. A Kegel-gyakorlatok azokat az izmokat erősítik, melyek a húgyhólyagot és a méhet tartják. Így az inkontinencia kialakulását is megelőzheted.

A szülés részletes megtervezése szintén sokat segít, hiszen a tudatos készülés lelkileg is felvértez minden eshetőségre. A helyszín, az intim környezet fontos abban, hogy biztonságban érezd magad, de ezt úgy is elérheted, ha megfelelő embereket választasz magad köré. Beszéld át a szülésznővel, hogy mi fog történni pontosan, ha netalántán komplikációk adódnak.

A víz remek feszültségoldó, és a fájdalmat is csillapítja. Ellazít és megnyugtat, ha vajúdás közben beleülsz egy kád meleg vízbe. Az is fontos, hogy gyakran ismételgetve igyál pár korty vizet, hiszen a szülési folyamat megterheli a szervezetet, így sok folyadékot veszítesz.

Az érintésnek mágikus ereje van, feltölt és megnyugtat. Kifejezetten olyan masszázs is van, mely megkönnyíti a vajúdást. Ezt elsajátíthatja a párod vagy bárki, aki bent lesz veled a kórházban. Az olajos gátmasszázst már jóval a szülés előtt alkalmazhatod - ellazítja a hüvelybemenet izmait. Szüléskor a sarok dörzsölése szintén csillapíthatja a fájdalmat.

A helyes légzéstechnika a babádnak is nagy segítséget nyújt, hiszen az oxigénben gazdag vérellátás csökkenti a stressz hatásait a szervezetben. A lassú, mély hasi légzéstől pedig jobban felengednek a záróizmok.

Nem kell pánikba esni!

A kezdő anyuka számos problémával találja szemben magát. Képes összeállításunk segíthet abban, hogy megszabadulj a tipikus anyaparáktól.

12 probléma, amivel minden kezdő anyuka találkozik - Ne ess pánikba!

Nézegess képeket!

Elolvasom

Ehhez a cikkhez ajánljuk

Ezt is szeretjük