Ilyen a tökéletes szék otthoni tanuláshoz - Nem mindegy, a háttámla meddig ér
Nálatok milyen széken tanul a gyerek?
Hamarosan véget ér a nyári szünet, és vészesen közeledik a szeptember 1-je. A füzetek, íróeszközök beszerzésén az előrelátóbb szülők már túl vannak, a halogatósabbak kicsi még tolják a feladatot maguk előtt.
A tanszerlistán szereplő dolgok mellett - különösen, ha most kezdi az első osztályt a gyerek - még lehetnek egyéb kiadások is, melyekre gondolni kell. Például az iskolatáska vagy az otthoni tanuláshoz megfelelő szék, melyek megvásárlása kellő körültekintést igényel.
Ilyen a tökéletes szék otthoni tanuláshoz
A szülők ilyenkor gyakran a bútor árából és méretéből indulnak ki, hiszen a sok egyéb kiadás mellett nem mellékes az ára, illetve lényeges, hogy elférjen a kisebb gyerekszobákban, lakásokban.
Érdemes azonban más szempontokat is figyelembe venni a szék beszerzésekor. Ennek az ülőalkalmatosságnak ugyanis komoly szerepe lesz a helyes testtartás biztosításában, így fontos, hogy igazodjon a gyerek testméretéhez. Az alábbiakra a vásárlás során mindenképpen ügyelj:
- A szék magassága lehetőleg állítható legyen! Alapvetően úgy kell beállítani, hogy gyermek talpa leérjen a padlóra, miközben a széken ül, és háta a háttámlához ér.
- Az a jó, ha a háttámla nem túlságosan hosszú, és engedi a lapockák, valamint a hát felső részének szabad mozgását.
- Lényeges, hogy a szék háttámlája támassza meg a derekat és a medencecsont tetejét.
- A szék ülőrésze ne legyen túlságosan puha, mérete pedig akkor a megfelelő, ha a háttámláig hátracsúszva nem szorítja a gyermek térdhajlatát - ezzel ugyanis akadályozná a szabad vérkeringést.
Persze egy jó széken is lehet rosszul ülni. A későbbiekben a használat során figyelj oda, hogy teljesen a támláig csússzon hátra a gyerek. Ha esetleg mégis kicsi még a székhez, akkor valamit - például egy dobozt vagy fellépőt - tegyél a lába alá, amire leér a talpa ülés közben. Ez azért lényeges, hogy ne terhelje ülés közben feleslegesen a derekát.
Iktassatok be szüneteket!
Az otthoni házi feladat írása közben azért természetesen fontos szem előtt tartani, hogy az emberi test nem ülésre lett kitalálva. Épp ezért felnőttek és gyerekek számára egyaránt lényeges, hogy ne töltsenek túl sok időt ülőhelyzetben. Ha hosszabbra nyúlik az otthoni tanulás ideje, a gyerek sokat izeg-mozog, ficereg, kár erőltetni a folytatást. Ilyenkor érdemes inkább a leckeírást megszakítani: egy kis szaladgálás, nyújtózkodás, akár fejenállás sokat segíthet abban, hogy a vérkeringés felfrissüljön. Meglehet, hogy tíz-húsz perc szünet elég lesz ahhoz, hogy utána újult erővel folytassátok a tanulást.
Nézz tovább: íróasztalok 50 ezer forint alatt
Ha íróasztalra is szükség lenne, az alábbiakban összegyűjtöttünk néhányat, melyek kisebb gyerekszobába is beférnek, és viszonylag kedvező árúak.
Mutatjuk a legjobb íróasztalokat 50 ezer forint alatt - Ezek mellett öröm a tanulás
Nézegess képeket!
Elolvasom(Képek: Getty Images Hungary)
OLVASD EL EZT IS!