Az elhízás és a stressz súlyos következménye: ha nem figyelsz, idővel mozdulni sem tudsz majd
Te ne tekintsd természetesnek ezt a fajta hátfájdalmat, sokan ezt teszik, és súlyosbítják állapotukat.
Szinte minden felnőtt ember tapasztalta már a hátfájdalmat, aminek számos oka lehet. Dr. Arnold Dénes Arnold MSc, a Budai Fájdalomközpont sebésze, fájdalomspecialista szerint azonban a legtöbb probléma jól kezelhető, csak a megfelelő gyógymódot kell megtalálni.
Mivel a hátfájásnak számos kiváltó oka lehet, létfontosságú a fájdalom pontos okának meghatározása. A segítő kezelés és életmódváltás mellett szükséges a gyógytornász által betanított, személyre szabott gyógytorna.
A hátfájás leggyakoribb okai
- Az elhízás gyakori következménye a fájdalom
Főleg a hasi típusú elhízásnál jelentkező túlsúly terheli jelentősen a deréktáji gerincet, feszíti túl az izomzatot és a szalagokat. A felesleges kilók a hátfájáson kívül hozzájárulnak sok egyéb betegség kialakulásához. A szakorvosi kezelés mellett fontos a testsúly rendezése is, amelyre tartós megoldást jelent egy személyre szabott életmódprogram.
- A stressz kiváltja a gerincproblémákat
A stressz egy élettani folyamat, amely úgy aktivizálja az izomzatot, hogy gyorsan menekülhessünk vagy támadhassunk. Főleg a törzshöz közeli, mély hátizomzat húzódik össze rugóként, ha elkezdenek termelődni a stresszhormonok. A mai stresszhelyzetekben nem lehet megoldás a támadás vagy a menekülés, így a megfeszült izmok nem tudnak gyorsan ellazulni, ugyanis a stresszhelyzetet nem követi mozgás. Vagyis ha egy feszült helyzet után kicsit mozogsz vagy sétálsz, az levezeti a feszültséget.
A különféle csírák nagyon kedvező élettani hatásokkal rendelkeznek. Érdemes őket rendszeresen fogyasztani.
Immunerősítő, olcsó, és erős antioxidáns: mutatjuk, melyik csíra mire jó
Nézegess képeket!
Elolvasom- A mindennapi terhelés árt az ízületeknek
A hátunkon biztosan érezzük a 21. század megterhelő következményét: az elmerevedett, görcsös izmokat és a fájdalmas mozdulatokat. Még a hétköznapi tevékenységek is fokozott igénybevételt okozhatnak, ha nem megfelelő technikával végezzük őket, mint a kertészkedés, a biciklizés vagy a pakolás. Ha pedig már kialakult, az emiatti kényszertartások csak fokozzák a fájdalmat. Az ülőmunkát végzők helytelen testtartása pedig szinte biztosan elváltozásokhoz és fájdalomhoz vezet.
- Sérülések és balesetek is hatnak a hátra
A sérülések általában egy hirtelen mozdulat vagy rosszul kivitelezett sportmozgás következményei. Egy nagyobb balesetben elrepedhet vagy eltörhet a gerinc, kisebb mikrorepedéseket pedig a rendszeres ütközéssel, rázkódással járó sportok is okozhatnak. Ilyen a futás, a labdajátékok vagy az aerobic. Ezek a sérülések idősebb korban a csontritkulás miatt sűrűbben fordulhatnak elő.
- Az öregedés sajnos rizikófaktor
A korral az ínszalagok megvastagodnak és zsugorodnak, és ez csak egy része a változásoknak. A gerincben idővel bekövetkező változások olyan dinamikai elváltozásokhoz vezethetnek, amelyek károsodást okozhatnak a porckorongon. Így a gerincfájdalom, zsibbadtság és gyengeség tünetei akár már a húszas évek végén jelentkezhetnek. Nem szabad megvárni a jelentős állapotromlást vagy a degeneratív elváltozások kialakulását, orvoshoz kell fordulni már az első jeleknél.
Kiút a társfüggőségből - Hogyan szabadulj meg a mérgező kapcsolatoktól?
Knapek Éva klinikai szakpszichológus, tabuk nélkül beszél a társfüggőség jellemzőiről, és bemutatja a kialakulásának okait, a kapcsolati dinamikákat, és a felismeréshez vezető jeleket a saját életünkben, közeli kapcsolatainkban. A Femina Klub januári előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz hogyan léphetsz ki ezekből a helyzetekből, és hogyan alakíthatsz ki egészséges, egyenrangú kapcsolatokat.
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2025. január 7. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Sokféle terápiás gyógymód létezik
A megalapozott diagnózis felállításához szükség lehet különböző képalkotási eljárásokra is. A lehetséges terápiák közül mindig személyre szabottan kell kiválasztani azt, ami a leghatékonyabban és leggyorsabban hat.
Rövid távon szükség lehet célzott helyi gyulladáscsökkentő injekciókra, amelyek nagy megkönnyebbülést hozhatnak a betegnek. Hosszú távon pedig olyan modern eljárások közül lehet választani, mint a lágyrészbe adható hialuroninjekció, az orvosikollagén-injekciókúra, a lökéshullám-terápia és a fizikoterápiás kezelések.
OLVASD EL EZT IS!
- megelőzés
- mozgásforma
Hogy ülsz most a székeden? Ha így, komoly betegség kialakulására számíthatsz
- kezelés
- tünetek és betegségek