A rák egyik tünete is lehet: 4 dolog, amit fontos tudnod az éjszakai izzadásról

Nem biztos, hogy a meleg az oka a verítékezésednek.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Ha rendhagyóan verejtékezel, tehát nem csak a szokásos helyeken - hónaljon, hajlatokban, homlokon -, hanem a teljes testfelületen, főleg tenyéren és talpon, akkor ne bőrgyógyászhoz menj, hanem belgyógyászhoz.

A tünetek mögött sokféle komolyabb betegség lappanghat, amelyeket érdemes és szükséges mielőbb kiszűrni. A fokozott izzadás olyan orvosi jelenség, amelynek az előtörténetét és a kiváltó okát kell vizsgálni, nem pusztán tünetileg kezelni a problémát.

Limfóma jele lehet

Az erős verejtékezés lehet bizonyos rákfajták korai tünete is. A limfóma, vagyis a nyirokrendszer rosszindulatú daganata kezdeti fázisban okozhat feltűnően intenzív izzadást éjszaka.

Ha valóban rákról van szó, a felfokozott veríték mellé olyan kísérő tünetek csapódnak, mint a nagymértékű súlyvesztés vagy a láz.

Hormonális zavart mutathat

A hormonális zavarok, elsősorban a pajzsmirigybetegségek sajnálatos velejárója a nagyfokú izzadás. Ha bizonyos hormonok túltermelődnek, az okozhatja a bőr folyamatos nedvességét mint tünetet. Az endokrinológus ultrahangos vizsgálattal meg tudja állapítani, hogy valóban hormonzavar áll-e a háttérben.

Enyhébb esetekben akár gyógyszeres kezelés is segíthet helyreállítani a normális állapotot. Azt vedd figyelembe, hogy ezzel a kórral együtt jár a megemelkedett vérnyomás, a szapora szívverés és a nehézlégzés is. Tehát korántsem biztos, hogy az intenzív verejtékezés hormonális panaszokra utal.

Izzadás ellen természetesen!

Ha a természetből szeretnél ötletet meríteni, hogy miként csillapítsd a nyári verejtékezést, nézd végig a képeket!

Képeken az izzadás 7 legbiztosabb természetes ellenszere

Nézegess képeket!

Elolvasom

Alacsony vércukrot jelez

Az alacsony vércukorszint viszont egyértelműen produkál átható izzadást. A gyógyszeres és inzulinos cukorbetegek glükózszintje éjszaka lezuhan, ezért a testükből kipárolog a víz nagy része. Leginkább a kettes típusú diabétesznél figyelhető meg ez a jelenség. Ha valaki cukorbeteg, akkor az izzadás utalhat arra, hogy nincs jól beállítva a vércukorszint.

Az ebben a betegségben szenvedők emellett olyan tüneteket tapasztalnak, mint szájszárazság, bőrkiütések, nehezen gyógyuló sebek. Tehát itt sem határozza meg a betegséget önmagában csak az izzadás. Előfordul az is, hogy a vércukorszint beállítása után ugyanúgy megmarad a verítékezés.

A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?

Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.

További részletek: feminaklub.hu/

Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. november 27. 18 óra

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

Fájdalom- és lázcsillapítók is okozhatják

Az éjszakai intenzív izzadást nem biztos, hogy betegség okozza. Sokan szednek paracetamol-tartalmú fájdalom- és lázcsillapítókat vagy aszpirinszármazékokat. Az ilyen jellegű tabletták megzavarják a vízháztartást, és fokozott verítékezést idéznek elő. Kellemetlen mellékhatások ezek, amelyek elmúlnak a gyógyszer elhagyása után.

Antidepresszánst és antipszichotikumokat már jóval kevesebb ember használ, mint általános fájdalomcsillapítót. Azonban ezek a gyógyszerek megváltoztatják az agyban a kémiai anyagok egyensúlyát, ami pedig felváltva okozza a száj szárazságát és a test aktívabb verítékezését. Ha olyan intenzitású az éjszakai izzadásod, hogy nemcsak a hálóruhád, hanem az ágyneműd is átázik, az mindenképpen orvosi kivizsgálást igényel.

Jobban teszed, hogy nemcsak bőrgyógyászt vagy kozmetológust keresel fel, hanem más szakorvosokat is. Egy vérképvizsgálat vagy a megfelelő gyakorisággal végzett általános kontroll a korai szakaszban rá tud világítani az esetleges betegségre - bármi is legyen az.

Ezt is szeretjük