Archie és Lilibet is új nevet kaptak: Harry és Meghan végleg szakított a 64 éve tartó családi hagyománnyal

Archie és Lilibet Diana is új nevet kaptak.

Archie és Lilibet Diana új neve
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Harry herceg és Meghan hercegné szakított egy 64 éves családi hagyománnyal, új nevet kaptak a gyerekeik.

Archie és Lilibet Diana új neve

A hírről a Daily Mirror számolt be, a hercegi pár honlapján ebben az évben végeztek el egy kis ráncfelvarrást, a rajongók pedig kiszúrták a Sussex.com-on, hogy Archie és Lilibet Diana már nem Mountbatten-Windsor vezetéknévvel szerepelnek, helyette a Sussex nevet kapták meg.

Miután Károly királyt megkoronázták, Archie-ból herceg, Lilibet Dianából automatikusan hercegnő lett, mivel a királyi család szabályai alapján az uralkodó unokái egyből megkapják a hercegi címet. Ez természetesen még Sussex hercegének gyerekeire is vonatkozik annak ellenére, hogy a család már 2020 óta kint él Amerikában, és sem Harry, sem Meghan nem szolgálják a koronát. 

A Mountbatten-Windsor vezetéknevet Erzsébet királynő titkos tanácsának tagjai alkották meg még 1960-ban, hogy azt Őfelsége és Fülöp herceg férfi leszármazottai kaphassák meg. Harryék úgy döntöttek, hogy szakítanak 64 év után ezzel a családi hagyománnyal.

- Az új honlap mögött nagyon egyszerű a valóság, ez a sussexiek munkájának központjaként funkcionál, és tükrözi annak tényét, hogy a család a király koronázása óta először viseli ugyanazt a vezetéknevet. Ez minden família számára nagy dolog. Ez az egyesülésüket jelképezi, ami egy igen büszke pillanat - fogalmazta a The Timesnak egy forrás.

A rákkal küzdő Katalin hercegné álomszép volt a wimbledoni döntőn: lila színű ruhában pompázott

Katalin hercegné Charlotte hercegnővel látogatott el a teniszbajnokság vasárnapi döntőjére.

Elolvasom

Lehet-e boldog, aki intelligens? - A tudás hatása a lelki egészségre

Kepes András író, újságíró a Femina Klub júniusi előadásán arra keresi a választ, hogyan találhatunk boldogságot egy folyamatosan változó, kihívásokkal teli világban. Hogyan formálhatjuk úgy az életünket, hogy az ne csak sikeres, de valóban örömteli is legyen?

További részletek: feminaklub.hu/

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2025. június 5. 18 óra

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

Cover- és ajánlóképek: Getty Images

Ehhez a cikkhez ajánljuk

Ezt is szeretjük