Emiatt lázadtak fel az ABBA ellen a rajongók: tüntetések is zajlottak az utcákon
Az emberek azt hitték, az együttes tagjai eladták a lelküket.
Bár a világ egyik legsikeresebb együttesévé váltak, dalaikat pedig a mai napig imádja szinte minden generáció, az ABBA útja korántsem indult olyan könnyen. Az emberek még tüntetéseket is szerveztek, és azzal vádolták a zenekart, hogy tagjai eladták a lelküket.
Az ABBA ellen lázadtak a rajongók
A legendás együttesről nemrég jelent meg az ABBA: AGAINST THE ODDS című, friss dokumentumfilm, melyből több érdekes részlet is kiderül. Többek között az is, hogy az ABBA karrierje nem éppen zökkenőmentesen indult. Lázadoztak ellenük, és cikinek titulálták a ruháikat is.
Amikor 1974-ben megnyerték az Eurovíziós Dalfesztivált, azzal vádolták őket a rajongók, hogy eladták a lelküket, még tüntetéseket is szerveztek. Mindenki azt gondolta, hogy az ABBA megalakulásához csupán két gyönyörű nő és két képzett zenész kellett, akiket azért állítottak össze, hogy pénzért slágereket gyártsanak.
Ezenfelül a ruháikkal sem volt kibékülve a közönség. Az énekesek akkoriban úgy gondolták, hogy felháborító szetteket kell viselniük ahhoz, hogy észrevegyék őket. Mindez aztán inkább a visszájára sült el - írta meg a People magazin.
- Az ABBA együttest teljesen kívülállónak tekintették. A sajtó munkatársai közül sokan a banda ellen fordultak, és cikinek nevezték őket - mondta a narrátor a filmben.
- Amikor először megláttam az ABBA-t, be kell vallanom, kicsit borzasztónak találtam a ruhákat, amelyeket mindannyian viseltek - nyilatkozta Judd Lander az Epic Recordstól.
- Nem vettek minket komolyan, szerintem azért, mert olyan furcsa ruhákat viseltünk - mondta a 79 éves Björn Ulvaeus is, a zenekar oszlopos tagja. Azt is elárulta, először nagyszerű szórakozásnak tűnt, de sosem volt tervben, hogy ezek a ruhák összeolvadnak majd a nevükkel.
Bár az együttes tagjai megértették, hogy a kritika együtt jár a hírnévvel, mégsem volt ez könnyű időszak számukra.
- Sokszor nagyon kimerítő volt. Nagyon levertnek éreztem magam - mesélte a ma már 78 éves Anni-Frid Lyngstad. Benny Andersson hozzátette, hogy sokan azt hitték, csupán számításból jött létre a zenekar, pedig ez nem igaz. Egyszerűen olyan zenét írtak, amit a leginkább élveztek.
Az ABBA Agnethájával ilyen bunkók voltak az újságírók: az új dokumentumfilmből derült fény rá
Hiába értek el kitörő sikereket a zenekarral, sokszor méltatlanul bántak vele.
ElolvasomKépek: Getty Images
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció