Szerelme apja ölette meg a lányt: nézd meg képeken a helyet, ahol megtalálták!

Ezek a helyek megrázó történeteket tudhatnak a magukénak.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Az egykor dicső várak romjai gyakran nem csupán történelmi tények sokaságát tudhatják a magukénak, de olyan különös történeteket is, amelyeket a körülöttük élők adtak tovább nemzedékről nemzedékre, napjainkra széles körben elterjedt legendává téve őket. Nézd meg a képeket, a következő három hely is hasonló hiedelem miatt vált híressé vagy épp sokkal inkább hírhedtté.

Néhány évvel ezelőtt, pontosan 2012-ben a Horvátországban található, nagytábori vár azzal került be a hírekbe, hogy restaurátorok két hajtincset találtak falai között. Az esettel kapcsolatban sokaknak rögtön eszébe jutott egy régi legenda, amely szerint élt egyszer itt egy jobbágylány, Veronika Desinić, aki szerelmes lett a vár urának fiába. A fiú is szerette a lányt, titokban összeházasodtak, és szökni készültek, az apa azonban megtudta mindezt, és nem tűrve a rangon aluli házasságot, előbb boszorkánysággal vádolta meg a lányt, később pedig a vár udvarán egy fadézsába fojttatta, holttestét pedig a kastély egyik szobájába falaztatta.

Fotó: wikipedia.org, Suradnik13

1982-ben találtak is az egyik szobában egy női csontvázat, nem lehet azonban máig sem tudni, pontosan mi igaz a történetből. A szóbeszéd azonban úgy tartja, még ma is hallani éjszakánként a lány kiáltásait. Ha részletesebben is érdekel a történet, kattints ide!

A romániai Déva váráról szóló népballadát szinte mindenki ismeri, nem véletlen, hogy talán emiatt is keresik fel annyian a helyet. A ballada szerint Kőműves Kelemen egyike volt a 12 kőművesnek, akik feladatul kapták Déva várának felépítését. Amit azonban felépítettek, újra és újra leomlott, ezért úgy döntöttek, annak a feleségnek a hamvait keverik a mészbe, aki először elébük megy.

Fotó: wikipedia.org, Kurpfalzbilder.de

A ballada szerint Kőműves Kelemenné lett az, akinek halála miatt még ma is áll a vár, a történettel emellett a vár nevét is összefüggésbe hozták, az ugyanis szláv nyelven lányt jelent. Ha még többet szeretnél tudni a történetről, kattints ide!

Fotó: wikipedia.org, Aakmaros

A mai Szlovákia területén található csejtei vár is egy hasonlóan tragikus sorsú asszony által vált széles körben ismertté: itt raboskodott élete utolsó éveiben egy teljesen befalazott, ablaktalan szobában Báthory Erzsébet, majd 1614-ben itt halt meg elborult elmével, kínok között.

Az asszonyt még életében azzal vádolták meg, hogy szüzek vérével tartja magát fiatalon, és boszorkányhoz illő praktikákat űz, sokak szerint azonban politikai összeesküvés áldozatává vált. Kattints ide, ha még többet szeretnél megtudni!

Képek: wikipedia.org, Suradnik13, Kurpfalzbilder.de, Aakmaros.

Így szerethetsz szállást ingyen!

A kanapészörf egyre elterjedtebb módja az utazásnak. Ha úgy érzed, ennek ellenére keveset tudsz róla, nézd meg a videót!

Ehhez a cikkhez ajánljuk

Ezt is szeretjük