Ezeket a hibákat a tapasztalt utasok sosem követik el – 5 fontos tudnivaló, mielőtt repülőre szállsz
A repülős utazásnál néhány dolgot jobb előre tudni.

Az olcsó repjegyekhez egyszerűen hozzá lehet jutni, a járatfigyelő oldalakon kifoghatsz igazán kedvező ajánlatokat. Utána már csak a repülési tudnivalókat kell átböngészni, becsekkolni, és kezdődhet is az utazás.
A repülés ma már egyáltalán nem nagy kunszt, tömegek szállnak fel és landolnak minden egyes pillanatban, a világ számtalan pontján. A fapados járatok olcsó repjegyeivel pedig szinte bárki számára elérhetőek a legszebb helyek. Néhány tudnivalót azonban érdemes észben tartani, hogy megkönnyítsd a saját dolgodat is.
Tudnivalók a repüléshez
Az utazás előtt mindenki végighallgatja – már aki nincsen már az első perctől fejhallgatóban – a légiutas-kísérők biztonsági előadását. A repülőjáratok munkatársai ismertetik a menekülési útvonalakat, bemutatják az övek, az oxigénmaszkok és a mentőmellények működését, valamint hogy hol találhatóak a fedélzeten. Vészhelyzet esetén ezek az információk fontosak, éppen ezért kérik az utasokat arra, hogy figyeljenek oda arra a negyedórára, míg elmondják a legfontosabb tudnivalókat. Mindig ellenőrizd, hogy van-e az ülésed alatt vagy a kijelölt helyen mentőmellény, ugyanis előfordulhat, hogy nincsen. Ilyenkor jelezni kell az utaskísérőknek a hiányt, ugyanis minden légitársaságnak törvényi kötelezettsége, hogy legyen elegendő mellény az utastérben.

A repülőgépen a legkényelmetlenebb ülések gyakran a repülőgép hátsó, utolsó sorának közepén találhatók. Ironikus, hogy éppen ezek azok az ülések, ahol a legmagasabb a túlélési arány egy esetleges baleset esetén. Megjegyzendő, hogy a repülőgépek még mindig sokkal biztonságosabb utazási formák, mint az autók, így a balesetekre nagyon kicsi az esély. Ennek ellenére jó tudni, hogy van különbség az ülőhelyek között. Az utasok hajlamosak elkerülni ezeket a repülőgép hátsó részén lévő üléseket, mivel nem kényelmesek, ráadásul közel vannak a mosdóhoz is.
Sok légitársaság, például a Ryanair is lehetővé teszi, hogy csecsemő- vagy gyermekjegy vásárlása esetén ingyen vigyél magaddal olyan tárgyakat, amelyre a gyerekkel szükséged lehet. Ebbe a kategóriába tartoznak a babakocsik és a hordozók is. Egyes légitársaságoknál még a feladott poggyász is ingyenes egy gyermek számára. Minden esetben érdemes ellenőrizni a szabályokat és lehetőségeket a légitársaság honlapján.

Ha éjszakai járaton utazol és szeretnél valamennyit aludni is az úton, akkor érdemes lehet gondoskodnod egy alvómaszkról és füldugóról. A legtöbb hosszú járaton felajánlanak az utasoknak takarókat, de sokszor ezek nem feltétlenül higiénikusak. Vannak ultrakönnyű, apróra összegyűrhető utazópokrócok, amikkel biztosíthatod, hogy bacilusmentesen alszol majd.
A repüléssel kapcsolatban az egyik legkevésbé ismert tény, hogy az utaskabin személyzete a leszállás során a biztonsági előkészületek miatt kapcsolja le a fényeket. A fények halványabbak lesznek, amely lehetővé teszi az utasok szemének, hogy alkalmazkodjon a sötétséghez. Így, ha a leszállás során valami baj történne, mindenki szeme készen áll az evakuáláshoz. Ezért nem tanácsos ilyenkor a telefon éles fényű képernyőjét nézegetni.
Így utazhatsz szűkebb büdzséből is trópusi szigetre: kristálytiszta tengerpartok várnak Zanzibáron
A legvágyottabb helyszínekre is el lehet jutni olcsóbban, hogyha néhány apróságra odafigyelsz.
Elolvasom(Képek: Getty Images Hungary.)