Miért tapsolják meg a repülőn a sikeres landolást? Nemcsak a pilótának szól
Pszichológiai és kulturális háttere is van.
Ugyan már inkább kihalófélben van a szokás, máig előfordul néha, hogy a landolást követően az utasok tapsolnak, mielőtt leszállnának a gépről. A legtöbben úgy vélik, hogy ez a pilóta elismerése.
Valójában azonban a szokás nemcsak a repülőt irányító személyzetnek szól. A sikeres földet érést kulturális és pszichológiai okokból is követi a taps.
Miért tapsolunk a repülőn?
A pilóták közül nem mindenki örül a zajos ünneplésnek, sőt, egyesek egyenesen sértőnek tartják - mintha az utasok valami kivételes dologként kezelnék a sima landolást. Általában jobban esik a tapsvihar, ha a pilóta nehéz helyzetben tette le biztonságosan a gépet.
A taps azonban nemcsak a személyzetnek eshet jól ilyenkor, de az utasoknak is. A landolást még azok is a repülés egyik legveszélyesebb szakaszaként élik meg, akik számára nem szokatlan a légi utazás. A stresszes pillanatok során a túlélési ösztön feszültséget, félelmet kelt. Az utasok közül sokan visszatartják a lélegzetüket, míg a kerekek a kifutón pattognak. Ezt a feszültséget könnyebb lerázni egy fél perces, közös zajongással.
Kicsit más a helyzet akkor, ha a repülés különleges, ritka élmény az utasok legtöbbjének. A repülés számos része, mint a becsekkolás, az egyenruhás stewardess-ek és még sok más elem nagy felhajtásnak tűnhet, így mintegy a teátrális műsor lezárásaként is sokan úgy érzik, jár a taps.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Különösen azokban a régiókban tapsolják meg gyakran a landolást, ahol az emberek ritkán repülnek. Ilyen kulturális okokra vezethető vissza, hogy gyakran az orosz vagy a román utasok tapsolnak, akik történelmük során sokáig csak nagyon korlátozottan repülhettek, majd később csak keveseknek volt lehetőségük megfizetni az utazásnak ezt a formáját.
A tapsolás szokása egyre inkább eltűnőben van azonban a repülőkön. Ez nemcsak annak tudható be, hogy az emberek számára megszokottabb a repülés, és nagyobb biztonságban érzik magukat, de annak is, hogy egyre többen már nem a felszállástól és a landolástól tartanak a legjobban, hanem a terrorcselekményektől.
Szörnyű ételek a repülőn
Nem csoda, ha ezek az utasok csalódottak voltak, hiszen senki nem szeretne olyasmit látni a tányérján, mint amit kaptak repüléskor. Még jó, hogy nem mindenhol adnak olyan borzalmas ételeket, mint a következők!
OLVASD EL EZT IS!