Ők azok, akik lejáratják az országot? Ezért lesújtó a vélemény a magyar turistákról

Állítólag erről ismerni meg a magyarokat külföldön.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Retikül
Top olvasott cikkek

A Szallas.hu friss felmérése alapján a magyarok viselkedése árulja el leginkább, honnan érkeztek, miközben külföldön járnak, de a magyarok több mint fele gondolja úgy, hogy honfitársai már ránézésre is felismerhetőek. A nem reprezentatív felmérés során, amelyet 2015. május 22. és május 27. között végeztek el, több mint 1300 embert kérdeztek meg.

A magyar turisták külföldi viselkedésével kapcsolatos sztereotípiákat vizsgáló kérdések rávilágítottak néhány komolyabb problémára - például a káromkodás, a hangoskodás -, ugyanakkor akadnak kevésbé elítélhető, kedvesnek is mondható jellegzetességek is, legyen szó a biztonsági szendvicsekről, a nejlonzacskókról vagy éppen a nyakba akasztható pénztárcáról.

Hangoskodunk és káromkodunk

A leggyakoribb vélemény szerint a magyarok hangosan, harsányan beszélnek - általában éppen az anyanyelvükön -, így nem nehéz megállapítani, melyik nemzetiséghez tartoznak. Az elhangzottakat azonban néha külföldön dolgozó más magyarok is meghallják, ami olykor kínos szituációkat eredményez. A megkérdezettek harmadával fordult már elő ilyen, volt például, aki az eldörmögött káromkodásra hasonlóan ékes magyarsággal megfogalmazott választ kapott.

Nem beszélünk nyelveket

A magyaroknak a külföldi nyaralással kapcsolatban egyértelműen a nyelvtudás hiánya okozza a legtöbb gondot. A portál kérdéseire adott válaszok szerint előfordult, hogy valaki egy idegen országban kenyér helyett óvszert kapott, más pedig bennragadt egy áruházban, mert nem értette a közeledő zárórára figyelmeztető hangosbemondót. Emellett étteremben is sok meglepetés érte már a magyarokat.

Végigesszük a nyaralást

A megkérdezettek szerint a magyarok az étkezési szokásaikkal is kitűnnek a turisták tömegéből. A kutatás alapján általánosnak mondható, hogy mi, magyarok hűtőtáskával indulunk a tengerpartra, illetve, hogy szendviccsel a táskában megyünk várost nézni.

A 10 legcukibb retró fotó a Balatonról, amit valaha láttunk

Nézegess képeket!

Elolvasom

Nejlonszatyor és zoknis szandál

Az öltözködés már kevésbé utal a magyar származásra, bár a válaszadók kétharmada egyértelműen a kényelmet helyezi a divat elé külföldi útján.

A legkirívóbb öltözéknek a megkérdezettek szerint a zoknival együtt viselt szandál számít, illetve sok magyarra jellemző, hogy nejlonszatyrot cipel az egész nyaralás alatt. A külföldön szokatlan kiegészítők között még az övtáskát és a nyakba akasztható műanyag pénztárcát említették sokan.

Mindent viszünk, ami ingyen van?

A megkérdezettek negyede szerint a magyar turisták még arról ismerhetők fel, hogy nem tartják be az írott és íratlan helyi szabályokat.

A 7 legdurvább illemtanbaki, ha külföldön vagy

Nézegess képeket!

Elolvasom

Ehhez kapcsolódva sokan említették a felmérésben a magyarokra jellemző ügyeskedést, például, hogy olyan helyen is alkudni próbálunk, ahol ez nem szokás, vagy éppen marokszám visszük az ingyen felkínált cukorkát. Külön problémakört jelentenek a szállodai szobába bekészített piperecikkek, amelyeket a többség haza szokott vinni a válaszadók szerint.

Anyámtól a modellekig - Mit tudtam meg a nőkről életem első 50 évében?

Kajdi Csaba influenszer, saját élményeiből és tapasztalataiból kiindulva osztja meg gondolatait a női szerepek alakulásáról, az anyai minták hatásáról és arról, hogy hogyan határoznak meg minket. A Femina Klub januári előadásán körbejárjuk, hogyan befolyásolják a női szépségideálok és elvárások a nők önképét és döntéseit. Milyen női minták segítik vagy éppen gátolják az önmegvalósítást?

További részletek: feminaklub.hu/

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2025. február 19. 18 óra

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

Ezt is szeretjük