Angkor hosszú évtizedeken át feküdt érintetlenül az őserdő mélyén, mígnem egy véletlennek köszönhetően az utókor is felfedezte magának az egykor virágzó civilizáció utolsó hagyatékát. A város titkai mellett látványával is képes minduntalan lenyűgözni az utazókat. Kattintsd végig galériánkat, és gyönyörködj te is a fákkal benőtt városban!

Angkor máig az ősi titkok és megoldatlan rejtélyek városa. Hosszú évekig feküdt elhagyatottan a dzsungel mélyén.

A romváros Kambodzsa fővárosától 240 kilométerre fekszik. Területe 190 négyzetkilométer.

Omladozó épületeit ma moha és zuzmó borítja, emellett a dzsungel fái is birtokba vették, hatalmas gyökereikkel a falakat is áttörik.

A városra Charles-Emile Bouillevaux atya, egy francia misszionárius talált rá 1848-ban, miközben utat vágott a kambodzsai dzsungelben.

A város a középkorban élte virágkorát, az akkori világ legnépesebb városa volt - területén 600 ezer ember élt és dolgozott.

A 9. és 13. század között felépített, hatalmas vallási komplexum száznál is több templomot foglal magában.

A szobrok és faragások a hindu mitológia jeleneteit keltik életre, temérdek alkotás - kötöttük számos Buddha-sor - máig jó állapotban megmaradt.

A legnagyobb rejtély, hogy a város miként néptelenedett el hirtelen. A szomszédos népekkel való harc és hitük megrendülése volt az ok?

Mások szerint egy khmer király felbosszantotta az egyik istent, aki kiárasztotta a helyi tavat, mely elborította a várost.

A várost egészen az 1980-as évek végéig elzárták a nagyközönség elől, ma azonban bárki megcsodálhatja a természet által visszahódított Angkort.
Titokzatos romvárosok
Ha még több elhagyatott, ősi romvárost szeretnél megismerni, kattintsd végig galériánkat!
A világ 15 titokzatos romvárosa
Nézegess képeket!
Elolvasom