A kínai vakondvárosokban máig élnek a föld alatt: elmondjuk, miért és hogyan

A föld alatti városok ma részben turistaszenzációk, részben hagyományos közösségek.

Föld alatti város Kínában
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A történelem során számos nép számára nyújtottak menedéket barlangok, földbe vájt zugok. Még Magyarország egyes részein is laktak alig néhány évtizeddel ezelőtt barlanglakásokban, sőt, van, ahonnan még ma sem költöztek ki. Kínában azonban nemcsak elvétve él néhány ember a föld alatt.

A vakondvárosokban milliók alakítják ki ma is otthonaikat a hagyományos formákat követve, de nemcsak a tradíciók őrzése miatt maradnak sokan távol a modernebbnek látszó lakótelepektől.

Föld alatti városok Kínában

Elsőre egy földbe vájt lakást talán sötétnek, nyomasztónak, hidegnek és nyirkosnak képzelnél el, egy jól kialakított yaodong azonban nem ilyen. Noha akadnak, akik valóban a szegénység miatt kényszerülnek a föld alatti lakásokba, mások kifejezetten a kényelem és a takarékosság miatt választják ezt a fajta építkezést. Megmutatjuk, milyen az élet a vakondvárosokban!

Az anyaság kihívásai cukormáz nélkül

A Femina Klub júniusi vendége Ráskó Eszter humorista lesz, akivel Szily Nóra, az estek háziasszonya többek között az anyaság és a nőiség kihívásairól beszélget. Vajon létezik-e recept a gyerekneveléshez? Miért olyan káros a tökéletes anya mítosza? Hogyan lehet az önazonosság és az önfelvállalás révén a nőknek felvértezni magukat a 21. századi normákkal szemben?

További részletek: femina.hu/feminaklub

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. június 3. 18 óra

Helyszín: Thália Színház

Promóció

Ezt is szeretjük