Meseszép tájak, történelmi épületek, legendás kastélyok és hangulatos kis falvak: Erdély minden időszakban újabb és újabb, mégis mindannyiszor káprázatosan szép arcát mutatja meg. Az utazók nem véletlenül képtelenek betelni a vidékkel.
Erdély nemcsak tavasszal és nyáron, de minden évszakban tartogat meglepetést. Közép- és magashegységeiben a tél beköszöntével gyakran szinte egyik napról a másikra jelenik meg a vakítóan fehér hótakaró, a legszebb kis falvak, eldugott helyek is porcukorba burkolóznak. A hóval borított táj éppen olyan, mintha csak egy tündérmesébe csöppenne az utazó, így érdemes legalább egyszer az életben ilyenkor is ellátogatni oda. Nézd meg a káprázatosan szép képeket, melyek nyugalmat és meghittséget árasztanak!

A Drakula birodalmának tekintett törcsvári kastély 1377-ben épült. Erdély legjobb állapotban lévő vára, mely Brassótól 30 kilométerre, a Törcsvári-szoros előtt áll. Mind a négy szintje múzeumként működik, de legnagyobb értékét maga az épület és az innen nyíló csodálatos panoráma jelenti.

A háttérben a hófödte Déva vára, melyet a tatárjárás után építtetett újjá IV. Béla. Erdély déli részén, Déva felett látható. 1849-ben Bem apó lőszerraktárt rendeztetett be a várban, ami azonban augusztus 13-án rejtélyes körülmények között felrobbant A romokat 2008-ban kezdték el újjáépíteni.
Fotó: coldsnowstorm / Getty Images Hungary

A Fogarasi-havasok a Déli-Kárpátok legmagasabb hegycsoportja, a Kárpátok legnagyobb tömegű kristályos hegysége, ami a Nagyszeben és Brassó közötti főútról közelíthető meg. A hatalmas láncolat 70 kilométer hosszú, és 40 kilométer széles, télen pedig mesebeli arcát mutatja.

Székelyföld természeti gazdagsága főként a hegyes-völgyes vidék látványos formáiban nyilvánul meg, a táj felfedezése pedig a téli időszakban még több turistát vonz.
Fotó: Indafotó/<a id="hyperlink_5b4db0bfae00c9f6a9224fa07d193108" href="http://indafoto.hu/defi90/i" target="_blank">Misi</a>

A Hargita hegység a Keleti-Kárpátok központi csoportjának leghosszabb és legfiatalabb vulkáni hegysége, ami Erdély keleti részén helyezkedik el. A legmagasabb csúcsa a Madarasinak nevezett részen van, és 1801 méter. Ez ma Erdély legnépszerűbb síközpontja is egyben.
Fotó: Indafotó/<a id="hyperlink_615530f297f78f84956d55003b12deb2" href="http://indafoto.hu/iiilona" target="_blank">iiilona</a>

A Bucsecs-hegység Erdély délkeleti peremén, Brassótól délre helyezkedik el. Kiváló megközelíthetősége, és kiemelkedően jó infrastruktúrája miatt igazi turisztikai útvonal a téli hónapokban is. A kabinos felvonók szinte mindig üzemelnek, a hegy tetejéről pedig csodás látványban lehet részed.

Erdély legnagyobb, 13. században épült parasztvára, a barcarozsnyói vár Brassó és Törcsvár között, egy 150 méter magas sziklán trónol. Az elmúlt években történt rekonstrukciónak köszönhetően igazi középkori időutazásban lehet része a várat látogatóknak.
Fotó: AurelianGogonea / Getty Images Hungary

A Fogarasi-havasok felé tartva lehet eljutni a Szebeni-havasokig, melynek 900 km²-es, hóval borított területe fantasztikus látványt nyújt.
Fotó: Wikipedia/<a id="hyperlink_da09fd39c7e3fd7e2732213949f5df99" href="http://indafoto.hu/Készítette: Stbichler, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=3055585/i" target="_blank">stbichler</a>
Lassítani szabad!
Lassíts le, és élvezd az apró örömteli pillanatokat! Olyan hétköznapi apróságok ezek, amelyek mellett a napi pörgésben könnyedén elmegyünk. Egy izgalmas épület, egy érdekes felhő vagy akár egy szép naplemente, mind-mind olyan apróságok, amelyek miatt érdemes egy kicsit megállni. Merülj el a pillanatban a Gösserrel!
Promóció
Borító-és ajánlóképek: Getty Images Hungary.