Így nézett ki a Nyugati pályaudvar 1900-ban: a különös fotók visszarepítenek az időben

Egészen különleges látni, hogy nézett ki Budapest az 1900-as évek elején.

Budapest terei régen
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Budapest 1873 őszén Pest, Buda és Óbuda egyesítésével jött létre, mely kezdetben még csak tíz kerületet foglalt magába. Ez 1950-re már 22 közigazgatási egységgé bővült, majd 1994-ben született meg a 23. kerület. A 19. és a 20. század fordulójának pezsgő életéről már készültek fotók, amelyekkel bárki visszarepülhet az időben, hogy egy elragadó világ táruljon fel előtte.

Az 1910-ben tartott népszámlálás idején az adatok szerint több mint 880 ezer fő lakta Budapestet, ám elővárosai is komoly létszámmal rendelkeztek - így például nem tartozott még a fővároshoz Újpest, ekkor a IV. kerület a Belvárost jelölte. Az 1867-es kiegyezést követő fejlődés hatásai már érezhetők voltak a városban: az 1896-os millenniumi építkezések jelentősen formálták az utcaképet és a közlekedési lehetőségeket, 1910-re pedig már az elektromos közvilágítást is bevezették az utcákra. Modern, izgalmas várossá nőtte ki magát Budapest.

Budapest terei régen

Különleges élmény látni, hogy mennyire más volt az 1900-as évek előtt és a századforduló környékén Budapest városa: a Nyugati tér forgatagától a Tabán egyszerű házain át a Gomba nélküli Móricz Zsigmond körtérig.

(Borító- és ajánlókép: Fortepan / Budapest Főváros Levéltára / Klösz György fényképei.)

A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?

Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.

További részletek: feminaklub.hu/

Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. november 27. 18 óra

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

Ezt is szeretjük