Vészhelyzet a kutakon: Fogyóban az üzemanyag, korlátozzák a tankolást
Egyes helyeken maximum 20 liter tankolható egyszerre.
Egyre komolyabb gondokat okoz az üzemanyag-ellátás Oroszországban: Alekszandr Novak miniszterelnök-helyettes beismerte, hogy több régióban kézi vezérléssel próbálják biztosítani a szükséges mennyiséget.
Bár az országos helyzetet „ellenőrzés alatt állónak” nevezte, a valóságban a benzinkutakon már érezhető a hiány - írja az Economx.
Fogyóban az üzemanyag
A leglátványosabb intézkedést a Krímben hozták meg: ott a helyi hatóságok korlátozták az egy sofőrnek kiadható mennyiséget, a korábbi 30 liter helyett már csak körülbelül 20 liter tankolható egyszerre. A döntés nem érinti a közszolgáltatásokat: így a tömegközlekedést vagy a mentőszolgálatokat sem.

A hiány oka, hogy az utóbbi hetekben több orosz olajfinomítót is ukrán dróntámadás ért, ami visszavetette a szállításokat. A kormány exporttilalmakkal próbálja mérsékelni a problémát: a benzin kivitelének tilalmát meghosszabbították, a dízelüzemanyagot pedig csak a gyártók exportálhatják.
A piaci szereplők szerint a helyzet súlyosabb lehet a hivatalos közlésnél. Úgy becsülik, a benzinellátás az országban a szokásos szint mindössze 80 százalékát éri el. A Krímben hatósági ármegállapodást is bevezettek: a 92-es benzin ára literenként legfeljebb 70 rubel lehet, a 95-ös prémium pedig 80 rubelnél nem kerülhet többe.
Pénteken így alakul a benzin és a gázolaj ára a kutakon
Ilyen üzemanyagárak várhatók október 3-ától.
ElolvasomFotók: Getty Images Hungary

















