Imádni valóan cukik a világ legbüdösebb állatai - Ránézésre nem gondolnád, milyen szagosak

Míg az emberek körében kifejezetten zavaró, ha valakinek nem túl kellemes a testszaga, addig az állatoknál ez igazi kiváltság.

A világ legbüdösebb állatai

Gyakran előfordul, hogy az állatok kellemetlen szagokat árasztanak magukból, ami az emberi orr számára irritáló lehet. Ez a probléma háziállatok esetében általában egy fürdetéssel megoldható, de más praktikák is sokat segíthetnek, hogy mellettük is friss illatú legyen a lakás. 

Szerencsére a kis kedvencek aromái szinte eltörpülnek a világ legbüdösebb élőlényeinek szaga mellett, akiknek már messziről érezhető orrfacsaró védjegyük.

A világ legbüdösebb állatai

A szaglás és az illatok szubjektív dolognak számítanak, hiszen mindenki máshogy érzi a különböző aromákat, valamint az egyéni ízlés is közrejátszhat. Abban viszont bárki egyetért, hogy az alábbi állatok megítéléstől függetlenül nagyon erős, kellemetlen szagot árasztanak magukból. Legtöbben fegyverként használják az életben maradáshoz, de vannak olyanok is, akik akkor is bűzölögnek, amikor nem támadja őket semmi és senki.

A borz talán a legismertebb szagos állat, hiszen szinte az egész világon elterjedt. Ha veszélyben érzi magát, eszméletlen bűzzel tölti meg a környezetét, amit aztán csak nagyon nehezen lehet eltüntetni.
Fotó: Getty Images Hungary
Az északi területeken élő pézsmatulok nem mindig áraszt elviselhetetlen szagot, de ha igen, azt már messziről érezni. Nyár elején, a párzási időszakban a hím bőre egy büdös folyadékot termel a szeme közelében lévő speciális mirigyekből, amelyet ezután a szőrébe dörzsöl. Ez a szag vonzza a nőstényeket.
Fotó: Getty Images Hungary
A tasmán ördögként is ismert állat, bár pici, mégis hatalmas energiák lakoznak benne, ha élelemszerzésről vagy a terület védéséről van szó. Nemcsak harap, morog és ugrál, hanem irtózatos bűzt is lövell arra, aki veszélyezteti.
Fotó: Getty Images Hungary
A rozsomák nem önvédelmi célokra használja a bűzmirigyei által termelt iszonyatos szagú váladékot, hanem így jelöli meg a területét, valamint hogy készen áll a párzási időszakra.
Fotó: Getty Images Hungary
A dél-amerikai esőerdők lakója, a búbostyúk vagy hoacin egyedi emésztőrendszere miatt számít a világ egyik legbüdösebb állatának. Olyan előbéllel rendelkezik, ahol baktériumok bontják le az ételeket, ezek pedig akár napokig is bűzölöghetnek ott, amíg teljesen megemészti őket.
Fotó: Getty Images Hungary
A búbos banka nálunk is előforduló madárfaj, és erős szagára a népi elnevezések is utalnak, hiszen sokan büdösbankaként vagy ganajmadárként ismerik. Az elnevezések abból erednek, hogy a fiókák veszély esetén egy orrfacsaró szagú permetet spriccelnek áldozatukra.
Fotó: Getty Images Hungary
A dolmányos hangyász Dél-Amerikában él, és a borzhoz hasonlóan ez az állat is akkor szórja szét bűzmirigyei tartalmát, amikor veszélyt érez. A bennszülöttek nem véletlenül hívják büdös erdőlakónak.
Fotó: Getty Images Hungary
Bár a pöfögő futrinka nevű rovar aprónak tűnik, mégis orrfacsaró bűzzel képes megtölteni egy nagyobb területet is. Szintén a védekezési mechanizmusának egyik része, hogy olyan kémiai anyagokat termel a szervezete, amik nagyon szagosak. Ez az emberre nem veszélyes, viszont sok rovarra mérgező hatással van.
Fotó: Getty Images Hungary

(Képek forrása: Getty Images Hungary)

Ezt is szeretjük