Gyönyörű magyar városból lelketlen település lett: közel sem olyan barátságos, mint a képeslapokon
A fotók a legszörnyűbb városi poklokat mutatják be.
Az urbanizáció, vagyis a városodás és városiasodás folyamata az egész világon jelen van. A már meglévő városok egyre csak gyarapodnak, és sok helyen újak is létrejönnek, ennek pedig megvannak a maga előnyei és hátrányai is.
A városokban sokkal kényelmesebb az élet, hiszen minden könnyen elérhető, és a munkalehetőségekből is több van, ám ez a folyamat számos kihívást állít a környezet elé. A zaj- és fényszennyezés mellett egyre kevesebb a zöldterület a településeken, ami a klímaváltozás hatásait is erősíti.
Képeken a városi poklok
A reddites Urban Hell nevű csoport a városok negatív oldalára próbálja felhívni a figyelmet, valamint arra, hogy a képeslapokon és útikönyvekben látott fotók sokszor köszönőviszonyban sincsenek a valósággal. A betonrengeteg, a fantáziátlan építészet, a dugók, a nyomor vagy a borzalmas átalakítások mind gondoskodnak arról, hogy a felhasználók igazán nyomasztónak lássák ezeket a városokat.
Az illatok terápiás ereje
Már megvásárolható a Femina első könyve:
A láthatatlan gyógyító
Molnár Éva kötete egy különleges utazásra hív az illatok gyógyító világába — az ókori füstölőktől egészen a modern olfaktív terápiáig.
Hogyan hatnak ránk az illatok? Miért kapcsolódik össze ennyire mélyen az emlékezet, a lélek és a szaglás? És hogyan segíthetnek az illatok a testi-lelki harmónia megtalálásában?
Promóció
(Képek forrása: Reddit)
OLVASD EL EZT IS!
















