Szomorú, de igaz képek a nagyvárosok valódi oldaláról: ezeket soha nem mutatják az útikönyvekben
Sokszor az utazókat nem csak a fehér homokos partok és a gyönyörű épületek várják.

Az utazás az élet egyik fontos eleme, hiszen olyan kalandokat és emlékeket gyűjthetünk általa, amik örökre velünk maradnak.
Mivel ez egy több milliárdos iparág, ezért értelemszerűen mindenki a legjobb oldalát szeretné megmutatni az adott helyeknek, hogy odavonzza az érdeklődőket, ám a valóság sokszor egészen más, mint amire az utazók számítanak.
A valóság néha más, mint amit az útikönyvek mutatnak
Felmérések szerint a világ népességének mintegy fele már városokban él, 2050-re pedig már az emberek kétharmadának élettere fog egy helyre összpontosulni. Ez környezetvédelmi szempontból is aggasztó, ráadásul sok település nem bírja majd eltartani a rengeteg beáramló embert, ez pedig még nagyobb szegénységhez vezet majd. Az alábbi képeken is jól látszik, hogy ez a folyamat már elindult, és a nagy világvárosok sem mindig úgy néznek ki, mint ahogy a tökéletes fotókon és imázsfilmeken látjuk őket.

Lehet-e boldog, aki intelligens? - A tudás hatása a lelki egészségre
Kepes András író, újságíró a Femina Klub júniusi előadásán arra keresi a választ, hogyan találhatunk boldogságot egy folyamatosan változó, kihívásokkal teli világban. Hogyan formálhatjuk úgy az életünket, hogy az ne csak sikeres, de valóban örömteli is legyen?
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2025. június 5. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
(Képek forrása: Reddit)
Olvastad már?
OLVASD EL EZT IS!

- európa
- európai unió