Meglepő dolgot találtak a tudósok a Föld kérge alatt: ezért nagyon jelentős felfedezés
Ausztrál tudósok nagyon fontos felfedezést tettek.

- 4 öltözködési hiba, ami slampossá teszi a megjelenést: ezek a fazonok nem passzolnak össze »
- A 49 éves Heidi Klum a megszokott szemsminkje nélkül egy kicsit más: a címlapon alig fedi festék az arcát »
- Ez a két csillogó árnyalat meghatározó lesz idén az Armani szerint: modern változatban a ’20-as évek nőies eleganciája »

- Végleg törlődhet a Gmail-fiókod összes levele, ha ezt csinálod: több milliárd ember érintett
- Szabó Zsófi überszexi bőrruhában: a Glamour-gála legdögösebb sztárja volt
- Gyerekként a Barátok közt Berényi Danija volt: ennyit változott 24 év alatt Váradi Zsolt
- Villámgyors KRESZ-teszt: megelőzhetsz egy balra kanyarodó gépkocsit, ha ezt a táblát látod?
- Nagy áremelést jelentett be a Vodafone: ezeket az ügyfeleket fogja érinteni
A tudósok eddig úgy gondolták, hogy a Föld kérge alatt négy főbb földszerkezeti réteg található. Egy új elemzés szerint azonban van egy ötödik réteg is.
Ausztrál szeizmológusok az elmúlt évek jelentősebb földrengési adatainak elemzése után találtak egy belső magot, ami olyan lehet, mint egy tömör vasgolyó, írja a 24.hu a CNN cikke alapján.
Új réteg a Föld mélyén
Húsz évvel ezelőtt feltételezték először, hogy létezik egy legbelső mag, de Dr. Thanh-Son Phạm, az Ausztrál Nemzeti Egyetem Földtudományi Kutatóintézetének tagja szerint most újabb bizonyítékot találtak a hipotézis igazolására, írja a cikk.

A tudósok közel kétszáz, 6-os vagy annál erősebb földrengés adatait elemezték az elmúlt évtizedből. Az általuk tanulmányozott szeizmikus hullámok közvetlenül a Föld középpontján haladtak keresztül, és a földgömb rengésekkel ellentétes oldalán csúcsosodtak ki. A hullámok ezt követően visszatértek a rengés forrásához, nagyjából úgy, mint egy "pingponglabda, ami oda-vissza pattog."
Ezután megvizsgálták a hullámok terjedési idejét is, amelynek során olyan változásra bukkantak, amely bizonyíthatja, hogy a belső mag legbelső régiójában más a kristályos szerkezet, mint a külsőben.
Ez arra utalhat, hogy a Föld evolúciós idővonalának egy pontján valami jelentős, globális esemény történhetett, ami változást eredményezett a belső mag kristályszerkezetében.
A kutatásban részt vevő egyik tudós szerint a Föld belső magjáról szerzett új információk sok mindent elárulhatnak majd Földünk múltjáról és fejlődéséről. Szerinte az újonnan felfedezett belső mag olyan, mint egy "időkapszula a Föld evolúciós történetéről".
Hold körüli pályára állt a Danuri űrszonda: ilyen csodálatos fotókat készített
A dél-koreai Danuri űrszonda december közepén kezdte meg a Hold körüli pályára állását.
Képek: Getty Images Hungary