Önként árulod el a jelszavaidat másoknak, és nem is tudsz róla: az ujjaidat figyelik
Most olyan dolgok árulkodnak kódjaidról, amelyekről soha nem gondoltad volna.
Az az egyszerű folyamat, ahogy nap mint nap használod a telefonodat, utat mutathat a hackereknek ahhoz, hogy a PIN-kódodat megismerjék és feltörjék. Az online bűnözők kitaláltak egy négyjegyű kódot, melyet szoftverként használnak ahhoz, hogy monitorozzák a mobilodat.
Ezzel megtalálták a módját annak, hogy minden lépést és tranzakciót lássanak, amit a telefonod segítségével nap mint nap végzel.
A fizikai mozdulatokra is vonatkozik
Meglepő, de ez a megfigyelés olyan mozdulatokra is kiterjed, mint a betűk bepötyögése, a telefon megbillentése, vagy amikor egy kézmozdulattal más funkciót választ az ember a mobilon, vagyis swipe-ol. Állítólag ezek a mozdulatok lehetővé teszik a hackereknek azt, hogy 70%-os pontossággal eltaláljanak egy négyjegyű a PIN-kódot.
Digitális kutatók foglalkoztak a problémával
A Newcastle-i Egyetem kutatói kísérleteket folytattak a jelenség segítségével, és arra a felfedezésre jutottak, hogy a banki tranzakciókhoz és adatokhoz is hozzáférnek. Ez azt a rémisztő elgondolást feltételezi, hogy minden olyan pénzügyi tranzakciónál, amikor a telefonját használja az ember, egyben önkéntelenül ki is adja a személyes banki adatait. A kísérleti logaritmusos és kódos keresések és eredmények alapján a PIN-kód eltalálása csak első próbálkozásra 70%-os, az ötödik nekifutásra 100%-os sikerrel eltalálják a komplett kódot.
Nézegess különleges NASA fotókat: szerinted mit ábrázolnak?
Femina - Terasz - Különös folt látszik a NASA műholdas fotóján: a Földről nézve is egészen elképesztő
Nézegess képeket!
ElolvasomSpeciális szenzorokat használnak
A kutatók 25 darab olyan speciális szenzort használtak, amelyek segítségével a legtöbb telefonnál hozzáférnek a személyes adatokhoz és e-mailekhez. Maga a program egy rosszindulatú szoftver, amely letöltődik a telefonra, és a telepített belső szenzorok segítségével összegyűjti a szükséges információkat. A jelszavakat minták alapján találják ki, mert a mobilt használó hajlamos arra, hogy ugyanazokat az ujjakat és mozdulatokat használja, amikor beüti a PIN-kódját. A legtöbb telefonban egyedi giroszkópos érzékelő van, ami nyomon követi a mozgásokat, döntéseket és forgásokat a mobilban.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
A legtöbb eszközben van ilyen érzékelő
Dr. Maryam Mehrnezhad kutató szerint a legtöbb mobiltelefon és tablet fel van szerelve ilyen multifunkcionális szenzorral. Ám mivel a legtöbb mobil alkalmazás és weboldal nem kér engedélyt az eléréshez, azok letöltéskor vagy használatkor automatikusan továbbítják a szenzorok adatait. Ezzel olyan privát információk kerülnek rögzítésre, mint a telefonhívások ideje, PIN-kódok, jelszavak, és a kijelző érintésének egyes funkciói. A hackerek minden megnyitott weboldalon keresztül kémkedhetnek a felhasználó után, és újabb oldalakat nyithatnak meg rosszindulatú szoftverek számára.
Lezárt telefonnál is működik
A Newcastle-i Egyetem informatikus kutatócsapata úgy találta, hogy a felhasználók által közvetített minták - vagyis a klikkelés, görgetés, bepötyögés - kiszámíthatóak és kiismerhetőek. A kutatók tapasztalataikat a Journal of Information Security biztonsági magazin oldalán tették hozzáférhetővé. Megfigyeléseikről értesítették az olyan gigavállalatokat is, mint a Google és az Apple. Dr. Mehrnezhad azt is elmondta, hogy idáig senki nem volt képes hatékony megoldást kitalálni. Hozzátette, hogy csak a telefonhasználók tudják minimalizálni a rizikót azzal, ha kizárólag engedélyezett alkalmazásokat használnak, és gyakran cserélik a jelszavaikat is.