4 alig ismert trükk, amivel könnyen állást szerezhetsz
Hiába a tudásod és a tapasztalatod, nem sikerül álláshoz jutnod? Vess be néhány hatékony trükköt!
Manapság nem könnyű munkát találni, éppen ezért álláskeresőként minden lehetőséget meg kell ragadnod. Amellett, hogy rendszeresen figyeled a hirdetéseket, fontos, hogy tisztában legyél az önéletrajz és a motivációs levél formai és tartalmi követelményeivel, és azt is tudd, milyen trükköket érdemes bevetned annak érdekében, hogy minél előbb munkához juss!
Állítsd az internetet a saját oldaladra!
Talán még soha nem gondoltál rá, pedig manapság könnyen előfordulhat, hogy leendő munkaadóid egyszerűen begépelik a neved egy internetes keresőbe, és az életednek minden olyan apró részletét kiderítik, ami felkerült a világhálóra. Az állásért folyamodók ilyen módon történő ellenőrzése egyre inkább bevett gyakorlattá válik, bár a humánerőforrás-vezetők ezt általában nem szívesen ismerik be.
Ha ezúton is jó fényben akarod magad feltüntetni, keress rá te is a nevedre, és nézd meg, miféle adatok szerepelnek rólad az interneten. Nézd végig mindazokat az oldalakat, ahol valaha is hozzászóltál egy témához - a vitafórumokat, barátaid blogjait vagy honlapjait -, valamint az úgynevezett közösségi oldalakat is. Ha olyasmit találsz, ami rosszul veheti ki magát az állásinterjú során - bulizós fényképek, egy régi, dühös kirohanásod azon iparág ellen, ahol most el szeretnél helyezkedni -, akkor próbáld meg eltüntetni azt: járj utána, hogy a nagyobb oldalakon nincs-e lehetőség hozzáférhetetlenné tenni az archivált anyagokat.
Tedd egyénivé a leveled vagy az e-mailed!
Jó, ha tudod, hogy a humánerőforrás-osztály már azelőtt véleményt formál rólad, hogy elolvasnák az önéletrajzod. A jelenlegi céges e-mail címedről írtad a jelentkezésed? A munkahelyed faxgépéről küldtél valamilyen dokumentumot? Ha igen, a levelet kézhez vevő HR-szakembernek azonnal meglesz rólad - a nem túl kedvező - véleménye, és nem fog majd interjúra hívni.
Ügyelj ezért rá, hogy a leendő munkáltatódnak küldött leveleid mind azt hirdessék, hogy különleges személy vagy. Ha postai úton küldöd el a jelentkezésed, jó minőségű, üzleti jellegű borítékot használj. A leveledet - akár postán, akár e-mailen küldöd - mindig egy konkrét személynek címezd, például a humánerőforrás-vezetőnek, illetve azon osztály fejének, ahová jelentkezel. Nagyon figyelj oda a név és a pozíció hibátlan megadására, szükség esetén járj utána mindkettőnek!
E-mailezz profi módon!
Ha e-mailben jelentkezel egy állásra, ne feledd, hogy a jelentkezésedet olvasó személy olyasmire is figyel, amire te nem is gondolnál. A legfontosabb, hogy mindig érzékeltesd a profizmusodat. Ha az első dolog, amit a reménybeli munkaadód meglát, egy kicsilány@yahoo.com jellegű e-mail cím, akkor komolytalannak tart majd - ugyanez érvényes a tréfás becenevekre. Fontos továbbá, hogy az aláírásodat követően szerepeljen az e-mailben a pontos elérhetőséged is, ne feltételezd előre, hogy a másik fél úgyis a Válasz gombra kattintva ír majd. A legjobb, ha csinálsz magadnak egy e-mail címet, amelyet csak az álláskeresés során használsz.
A munkatársat kereső cégek számára árulkodó a helyesírásod és a nyelvtani, stilisztikai kifejezésmódod. Nehogy azt a laza írásmódot alkalmazd, amely egyre jellemzőbb a baráti e-mailekre! Miután elkészültél, alaposan olvasd át az önéletrajzodat és a kísérőlevelet! Ha a személyzetis elírásokat és nyelvtani hibákat fedez fel a jelentkezésedben, aligha jöhetsz majd szóba az állás várományosaként, még akkor sem, ha önéletrajzod alapján egyébként igazgató is lehetnél. Ha ugyanis nem vetted a fáradságot egy kifogástalan levél megírásához, akkor valószínűleg nem leszel jó alkalmazott sem.
Ragadd meg a lehetőségeket!
Mindig legyen naprakész a személyi anyagod, hogy bármikor lecsaphass egy kínálkozó állásajánlatra. Különösen fontos a gondosan kidolgozott önéletrajz, néhány minta vagy példa a munkádból - ha ez lehetséges - és a referencialista.
A hétvégi újságban megtaláltad álmaid álláshirdetését? Gondoskodj róla, hogy a jelentkezésed már hétfő reggel a személyzeti vezető íróasztalára kerüljön! A cégek általában a pályázók első csoportjából választják ki az alaposabban megvizsgálandó jelölteket. Ezt ugyan sem a szakmaiság, sem az ésszerűség nem indokolja, mégis így történik - ilyen az emberi természet.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Ha azonnal válaszolsz, talán már akkor behívnak az állásinterjúra, amikor a többiek még csak az önéletrajzukat frissítgetik.
Ha eljutsz az állásinterjúra, ügyelj rá, hogy ne beszélj személyes ügyekről, kizárólag a szakmai kérdésekre összpontosíts! Ha a gyermekeidről vagy a házasságodról kezdesz fecsegni, a veled beszélgető személy arra a következtetésre jut, hogy magánügyeid a munkádra is hatással lesznek.
Szinte mindenkivel előfordul, hogy félretájékoztatják, és anyagi veszteség éri. A Reader's Digest feltárta, és ebben a könyvben megosztja veled azokat a féltve őrzött szakmai titkokat, amelyek segítségével egészségesebben élhetsz, előnyökre tehetsz szert a munkahelyeden, és jelentős mennyiségű pénzt, valamint időt takaríthatsz meg. A könyv 1500 ritkán emlegetett módszert tartalmaz kiváló szakértőktől és igazi bennfentesektől, melyekkel megkönnyítheted a hétköznapjaidat, és amelyek segítségével valóban jó döntéseket hozhatsz.
Kiadja a Reader's Digest.
Ára 8990 forint.
A könyvet itt rendelheted meg.
OLVASD EL EZT IS!
- siker
- munkahely
Az 5 legnagyobb baki, ha munkát keresel
- tipp
- önéletrajz
Az 5 legjobb tipp
- tabu
- kommunikáció