Itt a legérzékenyebb a test: egyenesen kínszenvedés, ha ide tetováltatsz
A fájdalom nem szalonfüggő: a test bizonyos részeire varratni rettenetesen gyötrelmes!
A tetoválás egy nagyon ősi technika, aminek segítségével megörökíthetsz a testeden egy mintát, képet, szöveget vagy idézetet: egyszóval bármit, amiről úgy gondolod, a végtelenségig fontos jelentéssel fog rendelkezni számodra.
Habár a rutinos tetováltatók csak legyintenek a fájdalomra, a kellemetlen érzés sokakat eltántorít attól, hogy a hőn áhított grafikát a testükre varrassák. Pedig, ha nem fix az elképzelésed, befolyásolhatod a fájdalmat azzal, hogy hová csináltatod a kiválasztott rajzot.
Ide ne tetováltass, ha félsz
A fájdalomküszöb egyénenként eltérő, bizonyos testtájak azonban szinte mindenkinél kiverik a biztosítékot. A megbízható szalonokban erről helyben is tájékoztatnak a tetoválók, ha konkrét elképzelésekkel érkezel, akkor viszont jobb előre is felkészülni.
Egyrészt az adott terület bőrrétegének vastagsága, másrészt az alatta található idegvégződések száma határozza meg, mennyire kellemetlen egyes testtájak varrása. A tetoválás tulajdonképpen az irharétegbe fecskendezett festékkel készült mintát takar, amihez a festéket egy tű segítségével juttatják a bőr alá, mintegy 1,2 mm-re. Elkészülte után a bőr olyan lesz, akár egy szita, ezért a megfelelő higiénia létfontosságú, hiszen ki szeretne átélni újabb fájdalmakat, ha magán a tetováláson már túlesett? Különös fájdalommal jár, ha:
- a fejre, nyakra, arcra,
- belső karra - felkar, alkar -, könyök fölé, alá,
- kézfejre, csuklóra,
- gerincre,
- belső és felső combra,
- férfiaknál mellkasra,
- bordákra,
- térdre és sípcsontra,
- térd fölé,
- bokára és lábfejre tetováltatsz.
Közepes fájdalom
Az először tetováltatókat különösen érzékenyen érinthetik a tűszúrások. A felső végtagon viszont több olyan testtáj van, aminek a varratása nem jár elképesztően nagy fájdalmakkal, úgyhogy elsőbálozóként érdemes az alábbi területek közül választani:
- a váll,
- a mellkas, különösen nőknél,
- a has,
- és a hát alsó része, deréktájon.
Mint egy szúnyogcsípés
Az alábbi testrészek tetoválása egy rovarcsípéssel ér fel, de azért jól gondold meg, mit varratsz magadra:
- vállak,
- fenék,
- felkar, alkar külső része,
- vádli.
Nemcsak csúnya, de felettébb kellemetlen is lehet, ha nem nézel utána alaposan, mielőtt elkötelezed magad egy egzotikusnak vagy különlegesnek tűnő minta mellett.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Utókezelés
A tetoválás után egy legalább másfél-két hetes gyógyulási időszak következik. Ezt követően lehet csak újra a mintához érni, akár befejezési, javítási munkálatokról van szó, akár csak szeretnéd kiegészíteni a művet. A higiéniai előírásokat szigorúan tartsd be, ha a végleges festés mellett tetted le a voksodat: amíg nem vagy biztos benne, addig pedig maradj a hennánál.
Nézd meg ezt is - Béna tetoválások
Mielőtt úgy járnál, mint ezek az emberek, körültekintően válaszd ki, kire bízod a komoly munkát, hiszen az olcsó húsnak híg a leve kezdetű mondás a tetoválások világában is abszolút életszerű, a minták eltüntetése pedig legalább olyan fájdalmas, mint a varrás - ráadásul nem is tökéletes egy esetben sem.
OLVASD EL EZT IS!