Porig rombolták a főváros egyik legromantikusabb részét: 100 éve így nézett ki a Tabán
Egy egész világ tűnt el száz évvel ezelőtt azzal, hogy lerombolták Tabánt.
A Tabán művészek ihletője volt a XIX. században, költők törzshelye volt, lerombolása ellen festők protestáltak, és képeket festettek, hogy megörökítsék emlékét.
Elnézve a régi fotókon girbegurba utcáit, hangulatos háztetőit, nem csoda, hogy sokak szívéhez közel nőtt ez a mára eltűnt városrész.
A budai Tabán története
A "tabán" szó török eredetű, és tímártelepet jelentett. Olyan városrészekre használták, ahol tímárok éltek és dolgoztak, ugyanis az egykori bőrművesek munkájának hatása erőteljes bűz volt, így elkülönülve éltek a régi településeken. Több magyar városban is létezik Tabán nevű városrész, de kétségtelenül a budai a leghíresebb.
(Borító-és ajánlóképek forrása: fortepan/Szabó Lóránt/53604, a további képek forrása: fortepan/GGAABBOO/13256; fortepan/Magyar Földrajzi Mózeum/ Erdélyi Mór cége/86717; fortepan/Magyar Földrajzi Mózeum/ Erdélyi Mór cége/86721; fortepan/Magyar Földrajzi Mózeum/ Erdélyi Mór cége; 86748; fortepan/Saly Noémi/15111; Wikipédia/dr. Béla Krausz/FSZEK Budapest Gyűjtemény; fortepan/Magyar Földrajzi Mózeum/ Erdélyi Mór cége/86740; fortepan/Magyar Földrajzi Mózeum/ Erdélyi Mór cége/86737.)
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció