14 órán át mentették a szurokba ragadt madarat: sajnos már késő volt

A mályi madármentők a végsőkig küzdenek minden bajbajutottért.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A Mályi Madármentő Állomáson sosincs pihenő: ahogy kirepül egy megmentett fióka, máris újabb bajba esett madárról érkezik hír hozzájuk, ők pedig egy pillanatig nem tétlenkednek. Legutóbb egy szurokba ragadt ölyvről kaptak értesítést, ami már mozdulni sem bírt a fogságból.

A madármentők beszámolója alapján az ölyv este 10 órakor érkezett meg hozzájuk Morvai Szilárd és a Pálvörösmarti Polgárőrség közreműködésével, majd elkezdődött az emberpróbáló munka: a madár egész testét vastagon beborította a szurok, a szárnyai tömbökké ragadtak össze, a lába, a csőre és a tollai szintén tömbökbe tapadtak.

 "Ne félj, segíteni akarunk" 

A madármentők ezután 14 órán át tisztították a testét, egyenként és óvatosan szabadítva ki a tollakat a gyilkos szurokból. Az ölyv a madármentők szerint talán meg is érthette a munka közben hozzá intézett nyugtató szavaikat, hiszen a hosszas procedúrát végig türelmesen és kitartóan tűrte.

Lehoczky Krisztián, felesége, Alexandra és lányuk, Kíra gyakorlatilag egész éjjel talpon voltak, így hajnalra sikerült saját lábára állítaniuk a madarat, délutánra pedig úgy tűnt, a kitartó munka meghozza az eredményét, és teljesen kiszabadították őt a makacs anyag fogságából.

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban az AI, vagyis a mesterséges intelligencia előretöréséről, jövőjéről és esetleges veszélyeiről dilemmázzunk. Valóban elveheti a munkánkat az AI? Kell-e félnünk a mesterséges intelligenciától? Hogyan hasznosítható az oktatásban? Teremthet munkahelyeket? Többek között ezekre a kérdésekre keresi a választ Szertics Gergely AI szakértő, Kazár Zalán Kristóf, a Femina vezető szerkesztő-újságírója és Pintér Ada műsorvezető.

Promóció

Elkerülhetetlen volt a tragédia

Sajnos azonban néhány nap múlva a madár szervezete feladta a harcot. A szurok ugyanis az emésztőrendszerébe is belekerült, amit már nem élhetett túl. A borzalmas tragédia után a madármentők bejelentést tettek, hogy a szétfolyt szurok ne szedhessen több áldozatot. Munkájuk viszont továbbra sem enged nekik pihenőt: a bajba jutott madarak folyamatosan érkeznek hozzájuk.

A Madármentő Állomást érdemes követned a Facebookon is, hiszen bámulatos munkát végeznek, nap mint nap megannyi madarat megmentve, amiket ráadásul akár jelképesen örökbe is lehet fogadni.

Ezt is szeretjük