Mintha hatalmas szemek néztek volna le az égből: a ritka jelenségről fotó is készült

Titokzatos, csillogó fény jelent meg az égen, ami úgy nézett ki, mintha hatalmas szemek meredtek volna az emberre.

Szemek az égen jelenség
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Skóciában és Angliában különleges jelenséget vettek észre az égen, melyet Edinburgh-tól egészen Angusig észleltek a lakosok. Egyesek ufónak vélték, mások dimenziókaput fedeztek fel benne, természetesen a találgatások messze állnak a valóságtól.

Szemek az égen jelenség

Valójában egy nagyon ritka felhő bukkant fel az Egyesült Királyság felett. A gyakran "gyöngyháznak" nevezett szivárvány-, vagy nacre felhők különösen ritkán az Egyesült Királyságban is felbukkannak. 

GettyImages-1864145198
Fotó: Owen Humphreys - PA Images / Getty Images Hungary

Általában nagyon hideg körülmények között jelennek meg száraz területeken, és sokkal magasabban, mint az átlagos felhő. A furcsa izzó színek a fényből származnak, amelyet a felhők napnyugta után vagy napkelte előtt tükröznek vissza - akár úgy is kinézhetnek, mintha cunami közelítene az ember felé, erről korábban írtunk

Ezek a ritka felhők csak -78 Celsius-fok alatt alakulnak ki, ezért nagy valószínűséggel főleg a sarkvidéki hideg időjárásban fordulnak elő. Mindenesetre a bámészkodók azt állítják, hogy csak körülbelül tíz percig voltak láthatóak.

A cikk az ajánló után folytatódik

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban az AI, vagyis a mesterséges intelligencia előretöréséről, jövőjéről és esetleges veszélyeiről dilemmázzunk. Valóban elveheti a munkánkat az AI? Kell-e félnünk a mesterséges intelligenciától? Hogyan hasznosítható az oktatásban? Teremthet munkahelyeket? Többek között ezekre a kérdésekre keresi a választ Szertics Gergely AI szakértő, Kazár Zalán Kristóf, a Femina vezető szerkesztő-újságírója és Pintér Ada műsorvezető.

Promóció

- Az alacsony hőmérséklet miatt a gyöngyházfelhők általában csak akkor láthatóak az Egyesült Királyságból, amikor a sztratoszféra sarki régiói körül keringő hideg levegő (az úgynevezett sztratoszférikus sarki örvény) elmozdul, és átmenetileg az Egyesült Királyság felett lebeg - magyarázta egy szakértő a TheSun oldalán.

Olvass tovább: földöntúli látványt nyújtott a sarki fény Magyarország felett

Hihetetlen látványban lehetett része az éjszakai eget kémlelőknek.

Földöntúli látványt nyújtott a sarki fény Magyarország felett: ilyen gyönyörű felvételek készültek róla

Nézegess képeket!

Elolvasom

(Képek forrása: Getty Images Hungary.)

Ezt is szeretjük