Elképesztő állapotok egy budapesti kórházban: 200 kiló romlott húst találtak az ellenőrök

Van köztük olyan, amelynek tavaly decemberben járt le a szavatossága.

Romlott hús a Pétery Sándor Utcai Kórházban
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Top olvasott cikkek

Több hónapja lejárt szavatosságú húst találtak a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) ellenőrei a budapesti Péterfy Sándor Utcai Kórházban. Az esetről Hadházy Ákos független országgyűlési képviselő számolt be a Facebookon a hivatal honlapján nyilvánosan közzétett jelentés alapján.

Romlott hús a Péterfy Sándor Utcai Kórházban

A jelentés alapján az ellenőrzés során a következő készítmények akadtak fenn a szűrőn:

  • 70 kg csirkecomb, fogyaszthatósági ideje lejárt 2025. április 3-án,
  • 47 kg csont nélküli sertéscomb, fogyaszthatósági ideje lejárt 2024. december 24-én,
  • 85 kg csirkemellfilé, fogyaszthatósági ideje lejárt 2025. január 23-án.

„A jogsértést elkövető élelmiszer-vállalkozás fentebb az 1-3. pontban részletezett élelmiszert lejárt fogyaszthatósági idővel forgalmazta” - olvasható a dokumentumban.

Kép: Amir Mukhtar / Getty Images

Így néz ki ma a náci kórház, ahol Hitlert is gyógyították: 3 elhagyatott helyszín hátborzongató múlttal

Sötét múltat őriznek ezek a szellemjárta helyszínek.

Elolvasom

Az illatok terápiás ereje

Már megvásárolható a Femina első könyve: 

A láthatatlan gyógyító

Molnár Éva kötete egy különleges utazásra hív az illatok gyógyító világába — az ókori füstölőktől egészen a modern olfaktív terápiáig.
Hogyan hatnak ránk az illatok? Miért kapcsolódik össze ennyire mélyen az emlékezet, a lélek és a szaglás? És hogyan segíthetnek az illatok a testi-lelki harmónia megtalálásában? 

Promóció

Ezt is szeretjük