Elképesztő állapotok egy budapesti kórházban: 200 kiló romlott húst találtak az ellenőrök
Van köztük olyan, amelynek tavaly decemberben járt le a szavatossága.
Több hónapja lejárt szavatosságú húst találtak a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) ellenőrei a budapesti Péterfy Sándor Utcai Kórházban. Az esetről Hadházy Ákos független országgyűlési képviselő számolt be a Facebookon a hivatal honlapján nyilvánosan közzétett jelentés alapján.
Romlott hús a Péterfy Sándor Utcai Kórházban
A jelentés alapján az ellenőrzés során a következő készítmények akadtak fenn a szűrőn:
- 70 kg csirkecomb, fogyaszthatósági ideje lejárt 2025. április 3-án,
- 47 kg csont nélküli sertéscomb, fogyaszthatósági ideje lejárt 2024. december 24-én,
- 85 kg csirkemellfilé, fogyaszthatósági ideje lejárt 2025. január 23-án.
„A jogsértést elkövető élelmiszer-vállalkozás fentebb az 1-3. pontban részletezett élelmiszert lejárt fogyaszthatósági idővel forgalmazta” - olvasható a dokumentumban.
Kép: Amir Mukhtar / Getty Images
Így néz ki ma a náci kórház, ahol Hitlert is gyógyították: 3 elhagyatott helyszín hátborzongató múlttal
Sötét múltat őriznek ezek a szellemjárta helyszínek.
Elolvasom
Az illatok terápiás ereje
Már megvásárolható a Femina első könyve:
A láthatatlan gyógyító
Molnár Éva kötete egy különleges utazásra hív az illatok gyógyító világába — az ókori füstölőktől egészen a modern olfaktív terápiáig.
Hogyan hatnak ránk az illatok? Miért kapcsolódik össze ennyire mélyen az emlékezet, a lélek és a szaglás? És hogyan segíthetnek az illatok a testi-lelki harmónia megtalálásában?
Promóció















