Kiakadt az internet népe erre az 1670-ben készült festményre - Szerinted mit ábrázol?

A festményről többen időutazásra gyanakodnak. Lehetséges ez?

Régi festmény iPhone
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Néha a több száz éves festmények újra rivaldafénybe kerülnek. Ezúttal Pieter de Hooch holland festőművész képe okozott hatalmas felfordulást az interneten. A festmény egy apró részlete verte ki a biztosítékot, amit senki nem értett, hogy kerülhetett oda.

Az 1670-ben készült festmény nagy vitát robbantott ki az internetezők körében, ugyanis sokan úgy látták, hogy a képen szereplő férfi egy iPhone-t tart a kezében. Mivel az első Apple okostelefon 2007-ben jött ki, egy 350 éves képnél meglehetősen rémisztő élmény viszontlátni az eszközt. 

Vajon az tényleg egy telefon?

Bár a józan ész azt diktálja, hogy ez nem lehetséges, hiszen egy 17. századi műalkotásról beszélünk, a közönség mégis értetlenül állt az ügy előtt, sokaknál az időutazás témája is felmerült. Többen ugyanis felvetették, hogy a festményen látható férfi egy időutazó lehet. Ennek esélyét még maga az Apple vezérigazgatója, Tim Cook sem vetette el.

GettyImages-463917023
Fotó: Print Collector / Getty Images Hungary

Egy 2016-os amszterdami sajtótájékoztatón Cooknak azt a kérdést tették fel, vajon tudja-e, hogy hol és mikor találták fel az első iPhone-t? A vezérigazgató erre annyit felelt, "egészen tegnap estig azt hittem, hogy tudom".

Cook nyilatkozata szerint még ő is megdöbbent, mikor az amszterdami Rijksmuseumban elhelyezett festményen egy telefont vett észre. 

A cikk az ajánló után folytatódik

Vásárolj Femina Klub bérletet!

Vásárolj bérletet, és vegyél részt a 2025-ös év különleges előadásain, ahol izgalmas témákról hallhatsz elismert szakértőktől és közéleti személyiségektől. 

  • Knapek Éva, aki a társfüggőségről és a mérgező kapcsolatokból való szabadulásról beszél. 2025.01.07.
  • Kajdi Csaba, aki humorral és őszinteséggel osztja meg tapasztalatait nőkről és élettapasztalatairól "Anyámtól a modellekig" témában.  2025.02.19.
  • Steigervald Krisztián, aki a generációk közötti kommunikáció kihívásait tárgyalja "Boomerek és Zoomerek" című előadásában. 2025.04.09.

További részletek: feminaklub.hu/

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

A megoldás a festmény címében rejlik, ami magyarra fordítva "A férfi levelet ad át egy nőnek az előcsarnokban".

Sokan nem törődtek bele abba, hogy a képen valóban egy levél szerepel, azzal érveltek, hogy az alakja teljesen más, ráadásul több hasonló korban élő és stílusban alkotó holland művész teljesen másképp ábrázolta a leveleket. Ennek ellenére több mint valószínű tehát, hogy a képen szereplő okostelefon igazából egy papírdarab.

Nem ez volt egyébként az első és utolsó eset, amikor időutazásra gyanakodtak az emberek egy több száz éves festmény miatt. 

Ferdinand Georg Waldmüller - Die Erwartete

Ferdinand George Waldmüller 1860-ban készített festményén egy női alakot láthatunk, aki olyan, mintha mobilozna sétálás közben. A 162 éves kép miatt szintén sokan gyanakodtak időutazásra.

A 8 legdrágábban eladott festmény - Kattints tovább!

Egy mestermű értéke felbecsülhetetlen, éppen ezért igen nehéz feladat beárazni. A leghíresebb festmények döntő többségét múzeumok őrzik, ami lehetővé teszi, hogy bárki megcsodálhassa őket. Néhány mű viszont privát gyűjteményekben maradt.

A 8 legdrágábban eladott festmény: egy Da Vinci-mű több mint 100 milliárd forintot ért

Nézegess képeket!

Elolvasom

(Képek forrása: Getty Images Hungary, Google képek)

Ezt is szeretjük