4 zseniális pillanat az olimpiáról, amiről sokan lemaradtak - Most megnézheted őket

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Retikül
Top olvasott cikkek

A párizsi olimpia éremtáblázatán az USA végzett az élen 126 medáliával, Magyarország 6 arannyal, 6 ezüsttel és 6 bronzzal a 14. helyet foglalja el. Eggyel kevesebb érmet szereztünk, mint három évvel ezelőtt Tokióban, akkor a 15. helyet kaparintottuk meg. Sokan csupán a magyar szempontból éremesélyes versenyszámokat követték, így lemaradhattak az ötkarikás játékok virális pillanatairól, melyek bejárták az egész internetet.

A párizsi olimpia legszebb pillanatai

A bhutáni maratonista

Bhután mindössze három sportolót küldött az olimpiára, egyikük a 26 éves Kingzang Lamo volt, akinek a párizsi olimpia volt az első nemzetközi versenye. Mindössze két célt tűzött ki maga elé: teljesíteni a távot és megdönteni a saját egyéni csúcsát.

Az első össze is jött neki, azonban nem akárhogy: nem bírta a hőséget, 35 kilométerig viszonylag egyenletesen haladt, utána elfogyott az ereje, és az utolsó 2 kilométert már sétálva tette meg. Az utolsó előtti versenyző 32 perccel ért célba Sifan Hassan után, aki megnyerte a versenyszámot. Másfél órás hátránnyal, de végül beküzdötte magát a célba Lamo is, a nézők pedig hatalmas ovációval fogadták őt.

Éremharapás szőrével

Az olimpia egyik legaranyosabb pillanatát kétségkívül Zhou Yaqin kínai tornászlánynak köszönhetjük. Miután ezüstérmet szerzett, az éremátadó ceremónián észrevette, hogy az első (Alice D'Amato) és a harmadik (Manila Esposito) helyezett ráharap az érmére - ami egy jól ismert mém, rengeteg sportolónál láttuk már. Úgy tűnik azonban, Yaqin sosem látott még ilyet, és amint megpillantotta versenytársait, leutánozta őket. Az elképesztően aranyos pillanatot alább tudod megtekinteni.

Futni, ameddig bírsz

Noah Lyles bronzérmes lett a 200 méteres futás versenyszámában, azonban miután célba ért, térdre rogyott, és levegőért kapkodott. Az orvosi személyzet tolószékkel és vízzel sietett a segítségére. 45 perccel később arcmaszkban bukkant fel a sportoló, és később bevallotta, hogy 2 nappal a versenyszáma előtt koronavírussal diagnosztizálták. Senkinek nem merte elmondani, mert félt, hogy kizárják. Gyerekkori álma vált valóra, hogy érmet szerzett.

Clark Kent az ötkarikás játékokon

Stephen Nedroroscik a legtöbb ember számára úgy maradt meg az olimpiáról, mint a "pommel horse guy". Két bronzmedált vitt haza az ötkarikás játékokról, azonban a külseje az, ami miatt igazán emlékezetessé vált. Külsejét Clark Kenthez, vagyis Supermanhez hasonlították, főként a jellegzetes szemüvege miatt. A versenyszámok előtt természetesen levette, csakúgy, mint a filmekben az acélember.