A háború után 500 éve nem látott változás jön Orbán Viktor szerint: itt látja a magyarok helyét az új világban

A Tusnádfürdőn tartott 33. Bálványosi Nyári Szabadegyetem és Diáktábor, azaz a Tusványos legfontosabb eseménye idén is Orbán Viktor miniszterelnök beszéde volt.

Orbán Viktor 2024-es beszéde Tusványoson
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A Tusnádfürdőn megrendezett 33. Bálványosi Szabadegyetem és Diáktábor, ismertebb nevén a Tusványos csúcspontja idén is Orbán Viktor beszéde volt.

Orbán Viktor beszédében a várakozásoknak megfelelően beszélt az ukrán-orosz háborúról, a világgazdasági erőviszonyokról és egyéb társadalmi problémákról.

Orbán Viktor 2024-es beszéde Tusványoson

A Németh Zsolt által a demokrácia alapítójának nevezett Orbán Viktort nagy tapssal fogadta a Tusványos közönsége. A miniszterelnök először az Unióról és az orosz-ukrán háborúról beszélt. Kifejtette, hogy a békemissziójának sikerét bizonyítja, hogy elkezdődtek a kétoldalú tárgyalások. Részben az oroszoknak és az ukránoknak is igazat adott, úgy véli, míg az ukránok az orosz agresszióról beszélnek, addig Oroszországnak is joga van az önvédelemre a NATO-val szemben. Az oroszokról elmondta: a hamis képpel ellentétben az országuk nem egy neosztálinista rendszer, hanem erős pénzügyi háttérrel rendelkező, társadalmilag és politikailag is rugalmasságot mutató állam.

A korábban szövetségesnek tartott Lengyelországot is kritizálta beszédében, politikájukat álságosnak és szemforgatónak nevezte, mondván: míg morálisan kioktatnak bennünket, az orosz olajat elfogadják, közben az USA európai támaszpontjává kívánnak válni.

A Nyugatról úgy fogalmazott, bár kiadták az utasítást, hogy morális alapon foglaljanak állást az országok Oroszországgal szemben, lassan mindenki az oroszokat támogatja, még a muszlim országok is partnert látnak benne. Bár szerinte a média azt állítja, hogy Oroszország a legnagyobb veszély, ez tévedés. Azt is elmondta, a nyugat gyengeségét és szétesését tartja a legnagyobb problémának. Míg nálunk a nemzetállam létező fogalom, a kultúrában gyökerezik, a nyugati országok számára nem létezik a közös kultúra és közerkölcs, ők egyfajta posztnemzeti állapotban vannak, ami miatt máshogy látjuk a migráció problémáját is.

Az Egyesült Államokban zajló aktuálpolitikai eseményekről is beszélt Orbán Viktor. Úgy fogalmazott, az elnökválasztás tétje épp a nemzetállamiság visszaállítása. Ezért akarják Trumpot megakadályozni az indulásban, és ezért próbálták megölni is. Hozzátette: Trumppal beszélt, jól van, és szívből jövő üdvözletét küldi.

A nyugati országokkal szemben megfogalmazott kritikára visszatérve, úgy véli, ezek az államok megszabadultak a közös, lelkesítő céloktól, Istentől, hazától és családtól, ettől szabadságot és az egyén növekedését vártak, de csak ürességet és magányt hozott nekik, a nagyság helyett pedig még kisebbek lettek. A miniszterelnök szerint a nagyság titka épp az, hogy képes legyen az ember valami nála nagyobb dolgot szolgálni, ami nem sok van: az Isten, a haza, a család ilyen. A Nyugat szerinte nem nagy, hanem nagyképű, egy új embertípussal: az agresszív törpével.

Nyugaton szerinte az elitizmus és a populizmus harca zajlik, ennek következményeként nő az ellenállás a migrációval, háborúval, globalizmussal és genderrel szemben. A nép jobbra sodródását pedig xenofóbiaként bélyegzik meg, az elit és a nép nem tud megegyezni, ami a képviseleti demokrácia válságához vezet. Az elitista diplomások szerinte nem tisztelik a munkából élőket. Azt is elmondta, Brüsszelben ismét felállt a három T, a támogatott, a tűrt és a tiltott kategória, Magyarország pedig utóbbiba tartozik.

A cikk az ajánló után folytatódik

Játssz a Gösserrel!

Vásárolj 2 db Gösser terméket, töltsd fel a kódot a Screvo App-ba és nyerj!

Advertisement

Promóció

Ahogy fogalmazott: a háború után 500 éve nem látott, óriási változás jön. Mivel nem a nyugati világból érkezett a kihívás, felborult a korábbi logika. A következő évtizedekben, sőt, évszázadokban a világ meghatározó központja Ázsia lesz. Ott van a legtöbb pénz, egyetemek, orvostudomány, és az új egységbe bekerült Oroszország is. Míg a Nyugat az LMBTQ-t próbálta elfogadtatni, Putyin az ezzel szembeni ellenérzéseket használta ki, és tette az orosz soft power legfontosabb eszközévé.

Az USA világelsőségének megőrzésére szolgáló utolsó kísérlet lehet Trumpé, aki most az amerikai választ keresi. Orbán Trump alelnökének szerepét is kiemelte, aki szerinte garancia arra, hogy végre lehet hajtani a nemzetstratégiát.

Új világrendszer-változás zajlik most a miniszterelnök szerint, amit nem veszélynek, hanem lehetőségnek lát. Az amerikai fejlemények számunkra jó irányba mennek, Kínától is jó ajánlatot kaptunk, hiszen az EU-tagságunk értékes számukra. Az Unió magára fog maradni, nem fogja majd tudni finanszírozni a "háborús kalandját". Szerinte most szükség van egy magyar, nagy stratégiára. Akciótervek eddig is voltak, de most hosszabb távon kell gondolkodni. Leszögezte: van ilyen a fiókban.

A stratégiájuk lényege a konnektivitás, nem engedhetjük magunkat bezárni a két fél világgazdaságának egyikébe sem, barátokat kell gyűjteni, de önálló utat járni. Néhány példát is említett a miniszterelnök: törekedni kell a szuverenitásvédelemre, csökkenteni kell az adósságot, regionális hitelezőként kell megjelenni, termelőközpontnak kell maradni szolgáltató-központúvá válás helyett. Egyetemi, innovációs központ is kell.

A szerinte kívánatos társadalmat is megfogalmazta Orbán. Fontos célként tűzte ki, hogy a demográfiai hanyatlást megállítsák, új lendületet kapjon az ország, és 2035-re önfenntartó legyen, migrációból pótolt népesség nélkül. Hozzátette: a gyerekek után járó adókedvezményt meg kell duplázni, és zsilipelni azokat Nyugat-Európából, akik keresztény országban szeretnének élni. Középosztály-alapú társadalmat tart kívánatosnak, saját vagyonnal, anyagi függetlenséggel, fenntartva a foglalkoztatottságot, a falvakban pedig városi színvonalú szolgáltatásokat biztosítva.

Orbán szerint a szuverenitás fontos eleme megőrizni a nemzeti különbözőséget, nem asszimilálódni, és elkerülni a zéró vallási állapotot is, amikor például az azonos neműek házasodhatnak. A Kis Magyarország helyett a világon élő minden magyart magához kell kapcsolnia a nemzeti stratégiának, minden támogatást, így a családtámogatási rendszert is ki kell terjeszteni belátható időn belül a magyarok lakta területekre a határokon kívül is.

A világrend-változás eltart még 20-25 évig szerinte, addig folyamatosak lesznek a viták, és állandóan támadni fogják a magyar stratégiát is. Kiemelte, ezt már a mai 20-30-as éveikben járó fiatalok fogják majd végrehajtani. Úgy véli, ez a két álláspont lesz jellemző a következő nemzedékben is: a liberális, slim-fit szerkós, latte-avokádós, mindenmentes, öntetszelgős politikusok és a nemzeti érzelmű vagányok. Utóbbira most kell elkezdeni a toborzást, hogy nemzeti érzelmű, bátor fiatal harcosokat találjanak.

Ilyen elszomorító a gyerekek helyzete ma Magyarországon - Sokaknak nem jut felhőtlen gyerekkor

Szomorú dolgok derülnek ki a friss gyermekjogi jelentésből.

Elolvasom

(Borító- és ajánlókép: Veres Nándor / MTI.)

Ezt is szeretjük