Európa legjobb állatkertje lett a Nyíregyházi Állatpark: 29 ország volt versenyben

A Nyíregyházi Állatpark a félmillió látogatólétszám alatti kategóriában győzedelmeskedett.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Top olvasott cikkek

A Nyíregyházi Állatpark végzett az első helyen a 250 ezer és az 500 ezer látogatószám közötti európai állatkertek rangsorában, az egyik független állatkerti elemző szervezet által készített felmérés eredményét csütörtökön ismertették a szabolcsi megyeszékhelyen. Anthony Sheridan állatkertszakértő alapítványa 29 ország 126 állatkertjét vizsgálta meg mintegy negyven szempont alapján.

A Nyíregyházi Állatpark a félmillió látogatólétszám alatti kategóriában 44 állatpark közül lett a legjobb 2018-ban, megismételve ezzel a 2015-ben - két másik dániai állatparkkal holtversenyben - elért elsőségét. A kiemelkedő jelentőségű állatkollekciójával, folyamatos fejlesztéseivel Európa legjobb 12 állatkertje közé emelkedett a nyíregyházi Sóstó Zoo - emelte ki a szakember.

Kiemelt kép: MTI/Balázs Attila.

Jön a DOGZ Fesztivál: te ott leszel?

Május elsején minden eddiginél nagyobb területen várja a kutyásokat és a leendő kutyásokat a DOGZ Fesztivál a Városligetben: közösségi élményt, szórakoztató és szakmai programokat egyaránt kínál az esemény. Falkaséták, kutyás futás és vándor vurstli is várnak a fesztiválon, amelyre a helyszínen levásárolható, 1000 forintos belépő megváltása mellett léphetsz be. Emellé még ajándék is jár! A regisztrációt és a programot ezen a linken találod. Ugye találkozunk? 

Promóció

Ezt is szeretjük