13 éves, lány és katona

Így élnek a női katonák a török határon

Anastasia Taylor-Lind fotósorozatot készített a Kurd Munkáspárt női katonáiról.

Húsvéti tojásvadászat
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A 30 éves fotós, Anastasia Taylor Lind dolgozott már a Sunday Timesnak, a Marie Claire-nek vagy a The Guardian Weekendnek is. A női katonákról szóló fotósorozatát egy Helen nevű, dél-törökországi, női katona ihlette.

Amikor Helen ötéves volt, minden este szembesült azzal, hogy a rendőrség a családra töri az ajtót, és bántalmazza a szüleit és a testvérét. Emiatt még kislányként elhatározta, hogy valamit tenni fog, így 13 évesen csatlakozott a Kurd Munkáspárthoz, a PKK-hoz. A kurdok egyébként Törökország legnagyobb lélekszámú kisebbségének számítanak.

Az 1980-as években sok nő vett részt a harcokban a PKK-ból, innentől kezdve gyűlt össze nagyjából tízezer katona a török-iraki határnál, megkockáztatva a törökökkel való állandó konfliktust. A katonák közül minden harmadik nő, akik közül szinte mindegyik egy családot hagyott maga mögött. Nézd meg képeken, hogy élnek a női katonák a táborban!

Gyermekkereskedelem napjainkban

Az UNICEF kutatásából az derül ki, hogy a rabszolgaság egy mai napig létező bűncselekmény. Világszerte ma nagyjából 21 millió emberrel kereskednek, és az ebből befolyt haszon összesen 32 milliárd dollár. Áldozatok szinte mindegyik földrészen vannak, a legtöbb Keleten, majd Afrikában, Dél-Amerikában, az Amerikai Egyesült Államokban és végül a Közel-Keleten. Az emberkereskedelem manapság tömegesen érinti a gyerekeket is, akiket különböző célokra használnak fel, például prostituáltnak, táncosnak, vagy éppen a szerveikkel kereskednek. Nézd meg, melyek a legmegdöbbentőbb esetek!

Női ruhában kell táncolniuk a kisfiúknak

Nézegess képeket!

Elolvasom
Ezt is szeretjük