Nem véletlenül néztek ki úgy, ahogy - A Neander-völgyiek arcvonásainak nyomában

Arcvonásaik okkal hordozták a jellegzetes tulajdonságokat.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Erős medence, hengeres mellkas, szokatlan formájú koponya - a Neander-völgyiek testi jellegzetességeikben nem emlékeztetnek minket magunkra, sőt, tőlünk feltűnően eltérnek. Arcuk minden fizikai adottságuk közül a legszembetűnőbb eltérést mutatja a miénkhez képest.

Elgondolkodtató, hogyan lehet ennyire más egy régen élt emberi lény arca? Mi hathatott rá úgy, vagy ránk később, hogy ennyire mások lettünk, mint ők?

A megoldás a kutatók szerint

Vonásaik minden bizonnyal nem véletlenül voltak ilyen nagymértékben eltérőek a mai emberéitől, ezért kutatók Neander-völgyiek maradványai alapján készített 3D-rekonstrukciók alapján próbálták meg feltérképezni az okokat. Számos ilyen 3D-rekonstrukció készült már, ezekből mutatunk néhányat a következőkben, a kutatók elméleteinek kíséretében.

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban a nemi egyenlőtlenség és a toxikus maszkulinitás jelenségéről beszélgettünk. Mi a különbség a férfiség és a férfiasság között? Mi számít toxikus maszkulinitásnak, miért alakult ki, és vajon köze van-e a Metoo mozgalomhoz? Miért van annyira kevés női vezető, és miért csak férfias személyiségű nők kerülnek vezetői pozícióba? Többek között ezekre a kérdésekre keresi a válaszokat Szél Dávid pszichológus, Leszkovszki Máté újságíró, és Pintér Ada.

Promóció

Ezt is szeretjük