Ha így nézel ki, nem kaphatsz munkát? 3 igazságtalan előítélet az állásinterjún
Sokan sajnos az állásinterjún is a külső alapján ítélnek.
Az első benyomásnál a külsőnek is nagy szerepe van, és bár egy állásinterjún ennek nem szabadna meghatározóan befolyásolnia a dolog végkimenetelét, vannak olyan helyek, ahol sajnos a HR-es nem tud elvonatkoztatni a látottaktól.
Ez bármennyire helytelen, és nem is mindenhol fordul elő, mégis fel kell rá készülni, hogy ne saját kudarcként éld meg az igazságtalan általánosítások miatti sikertelenséget. Íme, néhány tipikus külső jegy, ami kritikus lehet.
Magasak előnyben
Akár kimondjuk, akár nem, közkeletű vélekedés, hogy a magas embereket energikusabbnak tartják, mint alacsony társaikat. Sajnos a munkáltató is levonhatja ezt az egyébként sokszor téves következtetést az interjúalany külseje alapján.
Előnnyel indulhatnak, akik az átlagnál magasabb termettel rendelkeznek, mert gyakran már a kiállásuk miatt tekintélyt parancsolónak látják őket a HR-esek. Feltételezik, hogy az ilyen jelentkezők könnyebben hallatják a hangjukat, és saját, valamint később a cég érdekeiket is hatékonyabban érvényesítik, mint azok, akik távolabb vannak a két métertől.
Éppen ezért ha alacsony vagy, nagyon fontos, hogy magabiztos legyél az interjún, és pozitív személyiségeddel felhívd magadra a figyelmet, így korrigálhatod az esetleges hátrányt, ami a megjelenésedből adódik.
Az alak is számít
Ugyanilyen ellentét feszül a vékony és a testes interjúalanyok megítélésénél. Az interjúztatók hajlamosak feltételezni, hogy a sportos testalkathoz kiapadhatatlan energiamennyiség is társul, míg a túlsúlyhoz lustaság és lassú tempó jár.
Ez megint egy erős általánosítás, aminek sok esetben nincs alapja, ezért ha te is az érintettek közé tartozol, bátran dobd be magad az állásinterjún, és - akár korábbi eredményeid felmutatásával - mutasd meg, hogy mennyire nem igaz ez az előítélet.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Szemüveg és szőrzet
Az arcodon viselt ismertetőjegyek is befolyásolhatják a megítélésed. Míg a nőknél általában pozitív benyomást kelt a szemüveg, mert szorgalmat és intelligenciát sugall, addig férfiaknál ez fordítva is elsülhet, a HR-esek befolyásolhatóságra és önállótlanságra következtethetnek róla.
Az erősebbik nem képviselőinek az arcszőrzettel is vigyázniuk kell, míg egy nagyon szolid borosta akár bizalomgerjesztő is lehet, a kecskeszakállról vagy a dús, hosszú arcszőrzetről hanyagságra, komolytalanságra asszociálhatnak.
OLVASD EL EZT IS!