Így csüng anyja hátán az apró mókusmajom: a Fővárosi Állatkertben született
Hétről hétre egyre újabb látnivalókkal gazdagodik a Fővárosi Állat- és Növénykert.

- Ismét összefogtak a Fressnapf vásárlói: közel 12 millió Ft adomány a Kutyák Határok Nélkül Alapítványnak (x)
- Korábbi évadkezdéssel és bővebb műfaji kínálattal nyit a Margitszigeti Szabadtéri Színház (x)
- Színésznőként ismertük meg, most mesekönyvet illusztrál - A karantén alatt Korponay Zsófi ezzel foglalkozik

- Leszámol a pattanásokkal és a szem alatti karikákkal: filléres csodaszer a bőrnek a petrezselyem zöldje »
- Extra nőiesen öltözködik a duci blogger: pedig csak a régi korok divatjából szemezget »
- 61 évesen is gyönyörű, és minden porcikájára büszke: fehérneműben is bátran megmutatja magát a karcsú jógatanárnő »
- KRESZ-tábla-kvíz: tudod, melyik a várakozni tilos tábla? Teszteld tudásodat!
- Dér Heni gyönyörű menyasszony volt: különleges ruhában ment férjhez
- Galambos Lajos házassága 22 év után válságban van - Ezért romlott meg a kapcsolatuk Boglárkával
- Kvíz! 8 ismert gyerekdal jogásznyelvre lefordítva: mennyit találsz el közülük?
- 122 éves koráig élt a francia asszony: különös képeken mutatjuk hosszú életét
Mókusmajom született a Fővárosi Állatkertben. A kis emlős szinte minden idejét anyja hátán, annak szőrébe csimpaszkodva tölti - közölte az intézmény pénteken az MTI-vel.
Hétről hétre egyre újabb látnivalókkal gazdagodik a Fővárosi Állat- és Növénykert, ez többek között a mostanában világra jött sok kisállatnak, például a kis sörényes hangyásznak, a koronásdaru-fiókáknak és a prérikutyakölyköknek, a tapírkislánynak, az ázsiaivadkutya-kölyköknek, a húsz flamingófiókának, valamint az elmúlt időszakban sokat nőtt feketehattyú- és tarvarjúfiókáknak köszönhető - olvasható a közleményben.
Mint írják, legutóbb a Dél-Amerikában őshonos mókusmajmoknál született kölyök, amelynek a nemét egyelőre még nem tudni. Az állat július 8-án született, és most már elég jól lehet látni a Dél-Amerika ház kültéri nagyröpdéjében. Ezen a bemutatóhelyen a mókusmajmok több más újvilági állattal, köztük a termetes és színpompás arapapagájok több fajával, valamint a talajszinten lakó agutikkal élnek együtt.
A mókusmajom az Amazonas-medence erdőségeiben honos, viszonylag kistestű majomfaj, a nagy hímek is ritkán nyomnak többet egy kilogrammnál, a nőstények súlya általában 750 gramm körüli. Nevüket a mókuséhoz hasonló ügyességük és fürgeségük miatt kapták. Változatos, némiképpen a madárcsicsergésre emlékeztető hangokkal kommunikálnak, kifejezetten társas, csapatban élő állatok.
Szaporodásukra jellemző, hogy a 165-173 napos vemhességi idő elteltével szinte mindig csak egy kölyök születik. A faj különlegessége, hogy az újszülöttek rendkívül nagyok, súlyuk általában az anyaállat egyötöde. A Fővárosi Állat- és Növénykertben már több évtizede foglalkoznak mókusmajmokkal, a jelenleg 17 állatból álló csapatban további vemhes nőstények is vannak, így az elkövetkező hetekben újabb mókusmajomkölykök születése is várható - áll az összegzésben.
Kétméteres állatkölyköt próbáltak rejtegetni a Nyíregyházi Állatparkban
Rothschild-zsiráf született a Nyíregyházi Állatparkban. A Jubileum névre keresztelt borjút már a közönség is láthatja. Az egy hónapja született kanca világra jövetelét eddig titkolta a park, a látogatók azonban meglesték, amikor a gondozók cumisüvegből etetik.
OLVASD EL EZT IS!

- állatkölyök
- szegedi vadaspark