Mit hordott ükanyád a szoknya alatt?

Fardagály és kámvás rokolya

Még megnézheted a Fardagály és kámvás rokolya című, 19. századi divatképekből álló kiállítást.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A Magyar Kereskedelmi és Vendéglátó-ipari Múzeum divatképgyűjteményének legszebb darabjaiból láthatsz válogatást, ha május16-ig ellátogatsz a Fardagály és kámvás rokolya című kiállításra.

A 19. század közepétől kezdve 60 éven keresztül követheted nyomon a divat változását. Megtudhatod, mikor viselték a kámvás rokolyát, vagyis a krinolint, és a fardagályt, azaz a tornűrt.

Fardagály és kámvás rokolya

A reformkor idején jelentek meg Magyarországon azok a folyóiratok, melyek divatkép-mellékleteikkel a nőolvasók érdeklődését igyekeztek felkelteni, illetve szereztek örömet nekik.

A 19. század közepétől ezekből a többnyire színes képekből tanulmányozhatták a hölgyek a legújabb divatirányzatokat, illetve azt is, hol lehet megvásárolni a csodálatos ruhakölteményeket és kiegészítőket. Ugyanis ezek a mellékletek egyben kitűnő reklámok is voltak, néha még a fodrász elérhetősége is szerepelt rajtuk.

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban a nemi egyenlőtlenség és a toxikus maszkulinitás jelenségéről beszélgettünk. Mi a különbség a férfiség és a férfiasság között? Mi számít toxikus maszkulinitásnak, miért alakult ki, és vajon köze van-e a Metoo mozgalomhoz? Miért van annyira kevés női vezető, és miért csak férfias személyiségű nők kerülnek vezetői pozícióba? Többek között ezekre a kérdésekre keresi a válaszokat Szél Dávid pszichológus, Leszkovszki Máté újságíró, és Pintér Ada.

Promóció

A Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum tárlatát eredeti 19. századi ruhák és más jellegzetes kiegészítők - például legyezők, táncrendek, kalapok -, valamint korabeli divatáru-kereskedők számlái, hirdetései, árjegyzékei teszik teljesebbé.

Ezt is szeretjük