Megtekintés csak 18 év felett: szex és drog a kiállításon

Az értelem temetője címet viselő kiállítás fontos szociális és társadalmi jelenségek kreatív kritikája.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A profi gördeszkás, festő, fotós, grafikus és szobrász Ed Templeton az utóbbi években Európába berobbanó alkotóinak egyik legérdekesebb figurája. A San Franciscó-i külvárosban nevelkedett művész közvetlen személyiség, egészséges Amerika-kritikával. Az Ernst Múzeumban megnyílt The Cemetery of Reason - vagyis az Értelem temetője - nevű időszaki kiállítását március 20-áig nézheted meg.

The Cemetery of Reason - Ed Templeton kiállítása

Ed Templeton művészetét nehéz lenne bárhova is besorolni. Sikerét fotóinak és akvarell technikával készült festményeinek őszinte hangvétele, napjaink fiataljainak a világon mindenütt tapasztalható kiábrándultságát átütő erővel érzékeltető képei és az azokon található szöveges kommentárjai adják.

Nem mindennapi módon installált kiállításai ellentmondanak a ma megszokott kiállítási gyakorlatnak, igazi különlegességek, egy újszerű látásmód lenyomatai.

A menyezettől a padlóig szőnyegszerűen felrakott fényképek, rajzok és festmények nagyon erős, intenzív élményt nyújtanak. Ed Templeton képi nyelve, rajzai és szövegei olyan módon jelennek meg és szólalnak meg képzőművészeti alkotásain, ami minden korosztályt megragad.

A The Cemetery of Reason kiállításon a művész saját életéről mesél, családjáról, barátairól. Ez az önéletrajzi ihletésű óriás-installáció mégis túlmutat a személyesen, és fontos szociális és társadalmi jelenségeket érint. Mivel a kiállítás egyes képein meztelenség, szex, vagy ezekre utaló magatartás látható, ezért 18 éven aluliak számára nem ajánlott!

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban a nemi egyenlőtlenség és a toxikus maszkulinitás jelenségéről beszélgettünk. Mi a különbség a férfiség és a férfiasság között? Mi számít toxikus maszkulinitásnak, miért alakult ki, és vajon köze van-e a Metoo mozgalomhoz? Miért van annyira kevés női vezető, és miért csak férfias személyiségű nők kerülnek vezetői pozícióba? Többek között ezekre a kérdésekre keresi a válaszokat Szél Dávid pszichológus, Leszkovszki Máté újságíró, és Pintér Ada.

Promóció

Ernst Múzeum

A Műcsarnok a kulturális és társadalmi környezettel foglalkozó kortárs kultúra és művészet aktív találkozóhelye és alkotóműhelye. A hozzá tartozó Ernst Múzeum szintén ebben a szellemiségben működik: a társadalmi és városi környezetre gyorsan reflektáló projekteknek - egyéni és csoportos tematikus kiállításoknak - ad helyet.

Helyszín: Ernst Múzeum, 1065 Budapest, Nagymező utca 8.
Időpont: 2011. január 22. - március 20.
Belépő: 600 forint. A kedvezményekről itt.

Fotó: Glódi Balázs

OLVASD EL EZT IS!

Ezt is szeretjük