Elhagyta a fiatal a pénztárcáját: nagyon rosszul járt, amikor megtalálták
Nem örülhetett a fiatal férfi, amikor visszakapta a tárcát.
A Balassagyarmati Járási Ügyészség vádat emelt egy 18 éves salgótarjáni fiatal ellen, aki elvesztette a pénztárcáját, amit a becsületes megtaláló a benne lévő kábítószerrel együtt leadott a rendőrségen, olvasható a Nógrád Vármegyei Főügyészség sajtóközleményében az Ügyészség.hu-n.
Megtalálták a fiatal pénztárcáját
A vádirat szerint az akkor még fiatalkorú vádlott 2021 nyarán veszítette el a pénztárcáját egy játszótéren. A tárcát másnap egy kutyasétáltató találta meg, aki le is adta azt a rendőrségen. A pénztárca átnézése során a rendőrök megtalálták a vádlott személyes iratait, de a pénztárcában volt két csomag kannabiszt tartalmazó növényi őrlemény is.
A rendőrök a tárcában talált iratok alapján megállapították a tulajdonos kilétét, kihallgatták, majd vizeletmintát vettek tőle, amelyből kiderült, hogy nemcsak tárolta a drogot, hanem fogyasztott is belőle.

Mivel a kábítószer csekély mennyiségű volt, az ügyészség felfüggesztette az eljárást annak érdekében, hogy a férfi részt vehessen egy kábítószer-használatról szóló kezelésen, melyet önként vállalt.
Ám a fiatal a korábbi vállalása ellenére nem vett részt a foglalkozásokon, így az ügyészség elrendelte az eljárás folytatását, és vádat emeltek ellene kábítószer-birtoklás vétsége miatt. Az ügyészség a vádiratban indítványozta, hogy a bíróság a vádlottal szemben közérdekű munka büntetést szabjon ki.
Létezik egy drog, ami Európában nem annyira ismert, mint a marihuána, mégis több százmillióan használják a világ egy másik szegletében. A bételpálmáról ide kattintva részletesen is olvashatsz.
A bennünk élő nők - Hol az egyensúly a megfelelés és az önazonosság között?
A 21. századi nő minden szerepben helyt áll: dolgozik, édesanya, társ, barát, gondoskodó, és közben próbál önmaga is maradni. Hogyan lehet lavírozni a rohanó mindennapok, a teljesítménykényszer és a saját lelki békénk között? Hogyan találjuk meg az egyensúlyt szerepeink között? Erős Antónia és Pokorny Lia beszélgetnek június 1-jén a MOMkultban arról, mit jelent ma nőnek lenni: hogyan lehet egyszerre helyt állni a munka, a család és a saját vágyak világában, miközben megőrizzük önmagunkat, belső erőnket és harmóniánkat.
Promóció
Sokan csinálják a mobiljukkal, pedig tönkreteheti a készüléket: a gyártó hívta fel rá a figyelmet
Régóta elterjedt ez a dolog a mobiltelefonokkal kapcsolatban, pedig nagyon rosszat tesz a készülékekkel.
ElolvasomA képek illusztrációk, forrás: Getty Images Hungary













