3 sunyi módszer, hogy megfigyeljenek a lakásodban

Nem az ablakon keresztül

Az internetnek köszönhetően már nem vagy biztonságban.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Közhely, de az internet világa egészen újfajta fenyegetettséget jelent mindenkire nézve.

A világháló széleskörű terjedésével ugyanis a személyes mindennapok akár pillanatok alatt nyilvánosság elé kerülhetnek, köszönhetően a háztartások többségében fellelhető, internetre csatlakoztatható eszközöknek. Ismerkedj meg velük!

Webkamerás veszélyek

A webkamera komoly fenyegetést jelent a privát szférára nézve, ugyanis vannak olyan programok, sőt, olyan weboldalak is, amelyek a másodperc töredéke alatt titokban bekapcsolják a webkamerádat, és élő egyenes adásban közvetítik, hogy éppen mit csinálsz.

Nem feltétlenül kell itt 18+-os példákra gondolni, ugyanis 2011-ben az Adobe Flash programozásában történt egy kis hiba, aminek köszönhetően a program bármilyen weboldalra látogatva bekapcsolta a kamerát. Persze ezt gyorsan orvosolták, de tény, hogy egy teljesen veszélytelennek tűnő dolog is okozhat galibát.

Pontosan ezért azt javasoljuk, hogy a webkamerát takard le, amikor nincs rá éppen szükséged, így elkerülheted a kellemetlen szituációkat. Illetve, ha azt látod, hogy az a bizonyos fény a kamera mellett világít, ellenőrizd, hogy mi a helyzet a webkamera beállításánál.

10 lépés a jól működő számítógépért

Nézegess képeket!

Elolvasom

Te nézed a tévét, vagy ő téged?

Tavaly nyáron robbant ki a botrány az egyik nagy márka okostelevíziója kapcsán, mely igazolja, hogy ilyen formában is megfigyelhetnek, és ellophatják az adataidat. A szóban forgó angol úr arra lett figyelmes, hogy a televízióján létezik egy úgynevezett személyre szabott reklámok funkció, mely a felhasználó internetezési szokásai alapján adja be a reklámokat.

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban arról dilemmázunk, hogy miért ülünk fel a legfrissebb trendekre, miért követjük megszállottan a divatirányzatokat, valamint a fogyasztás és a reklámvilág pszichológiájának is a mélyére ástunk. Pintér Ada beszélget Márton Szabolccsal az Indamedia csoport ügyfélélmény igazgatójával, és Kazár Zalán Kristóffal a Femina újságírójával.

Promóció

De hiába találta meg és tiltotta le az efféle hirdetéseket, a készülék továbbra is adatokat küldött a központ számára. Később a férfi azt is felfedezte, hogy a tévére kötött külső merevlemez tartalma is kódolatlanul hozzáférhető, amit azonnal jelzett a gyártónak, aki erre a kereskedőt hibáztatta, mondván, hogy jeleznie kellett volna a vevő felé ezt a funkciót.

Habár ez egy okostelevíziónál okozott problémát, állítólag minden wifis tévé veszélyes lehet az adataidra nézve, mert bármilyen külső eszközt - például pendrive-ot is - csatlakoztatsz hozzá, leolvassa az azon található információkat, és továbbítja egy harmadik vagy rosszabb esetben sokadik fél számára.

Csak óvatosan a videojátékokkal!

Az élmény fokozása érdekében a videojátékok egyre több funkcióval egészülnek ki: az új játékokhoz már kamera is társul, ami játék közben fotókat és videókat készít, adott esetben rólad.

Ami nagyon klassznak tűnhet első hallásra, de állítólag ezek elsődleges funkciója a játékosok megfigyelése lenne. Edward Snowden, akinek azóta el kell bújdosnia, szivárogtatta ki az információkat, miszerint a virtuális játékok megfigyelésében az Egyesült Államok ügynökségei - azaz az NSA, a CIA, az FBI és a Pentagon Különleges Műveleti Parancsnoksága -, illetve a brit GCHQ is részt vett, nehogy a bűnszervezetek ezt a csatornát használják kommunikációra vagy tervek szövögetésére. Ám ez egyúttal azt jelenti, hogy az átlagembert is megfigyelik játék közben.

A legnagyobb játékgyártó, az X-Box cáfolta ugyan a fentieket, az összeesküvés-elméletek hívei szerint ez csak parasztvakítás, hogy a jövőben is még több adatot tudjanak az amerikai kormány felé továbbítani.

Ezt is szeretjük