Ezért kellett népszavazás? Nem vette figyelembe a döntést az Országgyűlés

Jóváhagyták a Margitsziget átadás-átvételét.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Jóváhagyta a Margitsziget átadás-átvételi eljárásának menetét, és a Sanghajjal kötött testvérvárosi megállapodást a Fővárosi Közgyűlés a hét elején.

A Margitszigeten állandó bejelentett lakosként élő három ember közül kettő vett részt a múlt vasárnap tartott helyi véleménynyilvánító népszavazáson, de mindketten elutasították, hogy a Fővárosi Önkormányzat közvetlen irányítása alá vonja a Margitszigetet.

Nem a népszavazás alapján döntöttek

Az Országgyűlés döntése nyomán a Margitsziget július 20-án került a fővárosi önkormányzat közvetlen igazgatása alá a XIII. kerülettől. Az átadás-átvétel részleteiről szóló megállapodást augusztus 22-én írta alá Tóth József, a XIII. kerület szocialista párti polgármestere és Tarlós István főpolgármester.

A dokumentum rögzíti egyebek mellett a folyamatban lévő ügyek átadásának menetét, továbbá azt is, hogy a fővárosi önkormányzat 2014. január 1-jétől jogosult a kerületek által beszedhető helyi adók bevezetésére.

A Fővárosi Közgyűlés kedden 21 igen szavazattal, az MSZP és a PM tartózkodása mellett hagyta jóvá a megállapodást. A XIII. kerület képviselő-testülete csütörtökön tárgyalja az előterjesztést.

A közgyűlés hatályba helyezte a Budapest és Sanghaj közötti testvérvárosi megállapodást is. A dokumentumot a múlt héten írta alá a két város főpolgármestere, Tarlós István és Jang Hsziang.

A megállapodás - amely öt évre szól, és korlátlanul meghosszabbítható - alapvetően a kulturális területre koncentrál, miközben városüzemeltetési, városfejlesztési, egészségügyi és szociális kérdésekre is kiterjed. A javaslatot egyhangúlag támogatta a testület.

Képek! Így fog kinézni a Belváros jövőre

Nézegess képeket!

Elolvasom

Nehéz komolyan beszélni róla

Tarlós István a TV2 Mokka című műsorában hétfőn úgy fogalmazott: a demokrácia komoly dolog, és nem érdemes paródiát csinálni belőle. Elmondta, a kétmilliós fővárosban az egyik legnépszerűbb pihenő- és szórakozóhely mindig is a főváros tulajdona volt, elkészült hozzá egy komplex fejlesztési terv, a parlament pedig hozott egy döntést, hogy a gördülékeny lebonyolítás érdekében a hatósági hatásköröket is a fővároshoz rendeli.

Kiemelte: a véleménynyilvánító népszavazásnak semmi következménye nincs, a kerület három ideiglenes lakosnak csinált egy nagy cirkuszt, és összerántott egy ötfős választási bizottságot egész napra. A főpolgármester utalt arra, hogy az egyik lakó egyáltalán nem foglalkozott a kérdéssel, egy édesanya és gyermeke pedig a XIII. kerülethez tartozás mellett foglalt állást.

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban az AI, vagyis a mesterséges intelligencia előretöréséről, jövőjéről és esetleges veszélyeiről dilemmázzunk. Valóban elveheti a munkánkat az AI? Kell-e félnünk a mesterséges intelligenciától? Hogyan hasznosítható az oktatásban? Teremthet munkahelyeket? Többek között ezekre a kérdésekre keresi a választ Szertics Gergely AI szakértő, Kazár Zalán Kristóf, a Femina vezető szerkesztő-újságírója és Pintér Ada műsorvezető.

Promóció

Jelezte: nem kommentálja, hogy néhány helyen ezt úgy interpretálják, mint minden idők legsikeresebb népszavazását, 66%-os részvétellel és egyhangú döntéssel. Arra a felvetésre, miszerint Tóth József - MSZP -, a XIII. kerület polgármestere földmutyit gyanít a hatósági jogkörök átadásának hátterében, úgy reagált: az elképzelések fent vannak az interneten is, az idő el fogja dönteni a kérdést.

Képek: orszagalbum.hu: rritus; nikzsig; Zsuzsa; Hegyeklánya.

Ezt is szeretjük