Ezt gondolják rólunk a külföldiek: a legelkeserítőbb tévhitek a magyarokról

Meg fogsz lepődni, milyen az ország egy külföldi szemével.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek
Meg fogsz lepődni, milyen az ország egy külföldi szemével.

Ahogyan bennünk is él egy kialakult kép más nemzetek lakóiról, úgy a magyarokról is egészen érdekes elképzelések keringenek a nagyvilágban.

Nem csupán a gulyásra, az Erős Pistára és az egyéb hungarikumokra gondolunk, hanem azokra a vicces, de valóban létező tévhitekre, amelyekkel gyakran szembesülnünk kell, ha külföldiekkel találkozunk.

Lovon járunk

Büszke lovasnemzet volt a magyar valaha, őseinktől rettegtek az emberek, mert tüzes paripáikkal és gyilkos íjaikkal sorra nyerték a csatákat. Bár a 20. századra egyre inkább feledésbe merül a lovaskultúra, az elmúlt néhány évben újból kirajzolódni látszik az iránta való igény.

Egyre több olyan program van, ahol a lovaglás kultuszát próbálják feléleszteni, sőt, mintha megszaporodtak volna a lovastanyák is, ahol a gyerekek és a felnőttek kedvükre barátkozhatnak a patás jószágokkal. Nem véletlen, hogy sok külföldi gondolja azt, hogy a magyarok nyílvesszejüket hátrahagyva még mindig lovon járnak, gulyást esznek, és valószínűleg tábortűz körül ülnek a hortobágyi kilenclyukú híd mellett. Bármennyire hihetetlen, a nomád életmód sokak szemében egyenlő a magyar kultúrával.

Hunok vagy magyarok

A nomád kultúránál maradva a hunok és magyarok közötti párhuzamot is érdemes megemlíteni, ugyanis sokakban az a tévképzet él, hogy a két nép egy és ugyanaz.

A legbátrabb magyar nők

Nézegess képeket!

Elolvasom

Mindez valószínűleg annak köszönhető, hogy a hunok és a magyarok története nagyban hasonlít egymásra, mindkét nép ősei az ázsiai sztyeppékről indultak útnak - legalábbis egyes feltételezések szerint -, hogy hazára találjanak, és mindkét nép veszélyes fegyverforgató hírében állt.

Az európai, amerikai, ázsiai és ausztrál történelem nyilván nem tér ki részletesen arra, hogy aztán melyik népcsoportot merre vitték útjai, ezért nagyon könnyű azt gondolni, hogy valójában nem is volt két különböző nép. Vagy ha valaki mégis tudja, hogy volt, akkor is könnyen gondolhatja, hogy összeolvadtak.

A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?

Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.

További részletek: feminaklub.hu/

Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. november 27. 18 óra

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

Bukarest a főváros

Biztosan láttál már a neten keringő videók között olyat, amin még Magyarország földrajzi elhelyezkedésével sincsenek tisztában más nemzetek lakói, a főváros neve pedig már végképp meghaladja a tudásukat. Rendre összekeverik Budapestet Bukaresttel, ami abból a szempontból érthető, hogy Románia itt van a szomszédban, és tulajdonképpen örülhetnénk, hogy körülbelül azért be tudják lőni, hogy valahol Közép-Európa szívében rejtőzünk.

Büszkeségeink

A magyarokat faggattuk arról, hogy ők mire a legbüszkébbek itthon. Ezeket a válaszokat kaptuk!

Ugyanakkor az általános műveltség megkívánná, hogy legalább a fővárosokkal tisztában legyen valaki, hiszen a magyar földrajzórák tantervében is szerepelnek az egyes európai országok - éghajlatukkal, föld- és vízrajzukkal, gazdaságukkal és kultúrájukkal -, ami magában foglalja a főváros ismeretét is, így nyilván mások is tanulnak effélét.

Ezt is szeretjük