Nemzeti Dohánybolt után Nemzeti Szálloda?
A kormány szerint a szállások érdeke a korona megszerzése.
A kormany.hu-n július 17-én néggyel bővült a védjeggyel rendelkező magánszálláshelyek száma.
A minősítési rendszer a Nemzetgazdasági Minisztérium és a Magánszállások Országos Szövetsége együttműködésével jött létre, ami a hatékony piaci megjelenést és a kereskedelmi kommunikációt szolgálja az eddig megszokott kötelező osztályba sorolás helyett.
Négy új szállás kapott koronát
A Magánszállásadók Országos Szövetségének honlapja alapján 2011 óta összesen 14 szálláshely kapta meg a védjegyet, legutóbb július 17-én kapott négy új szállás koronákat. A kormány közleménye szerint pedig húsz ilyen szállás van jelenleg, amiből 12 négykoronás és nyolc háromkoronás. Ehhez képest a honlapon négy háromkoronás szállás és tíz négykoronás található.
A Nemzetgazdasági Minisztérium Turisztikai és Vendéglátó-ipari Főosztályának vezetője, Dr. Nemes Andrea a huszadik védjegytábla ünnepélyes átadásán felhívta a figyelmet a védjegyhasználat előnyeire. Az említett kormányrendelet 2012. június 30-ig adott lehetőséget a korábbi minősítési rendszer kategóriáinak alkalmazására, ami után a minősítés már önkéntes tanúsító rendszerek útján vagy egyéb módon történhet meg.
Ez azt jelenti, hogy a szállásadók önkéntesen csatlakozhatnak a védjegyhez. Tehát pályázat útján, helyszíni kontroll mellett egy államilag védjegyzett követelményrendszernek megfelelően lehet elnyerni a koronákat.
A főosztályvezető hangsúlyozta, hogy a korábbi rendszer megszüntetése után a szolgáltatók érdeke a minősítés megszerzése.
Nemzeti Tanúsító Védjegy
A 2009 óta létező védjegyet az általánosan elterjedt csillag helyett koronával illetik, amit hivatalosan vendégszoba, vendégház és apartman koronának neveznek. A védjegy célja, hogy garanciát nyújtson a szállások minőségi szolgáltatására. Ez azt jelenti, hogy kormányrendelet határozza meg az elvárásokat, melyeket a Magánszállásadók Országos Szövetsége meghatározott szempontrendszer alapján ellenőriz.
A lényeg, hogy a minőségi szállásokat kiemeljék, és megkülönböztessék az elvárásokat nem vállaló vagy nem megfelelő szállásokkal szemben. Ezenkívül szeretnék a szolgáltatókat turistaközpontúvá tenni. A tagok egyébként folyamatos szakmai továbbképzésben részesülnek.
Hogyan lehet megkapni a védjegyet?
A védjegyért egy pályázaton keresztül vezet az út, aminek során érvényesülnie kell a szakszerűség, a függetlenég és a pártatlanság elvének. Ha megkapja a szálláshely a védjegyet, azt időszakosan ellenőrzik, amit a szolgáltatónak biztosítania kell. Ha ez nem történik meg, akkor akár vissza is vonhatják a koronákat.
Vásárolj Femina Klub bérletet!
Vásárolj bérletet, és vegyél részt a 2025-ös év különleges előadásain, ahol izgalmas témákról hallhatsz elismert szakértőktől és közéleti személyiségektől.
- Knapek Éva, aki a társfüggőségről és a mérgező kapcsolatokból való szabadulásról beszél. 2025.01.07.
- Kajdi Csaba, aki humorral és őszinteséggel osztja meg tapasztalatait nőkről és élettapasztalatairól "Anyámtól a modellekig" témában. 2025.02.19.
- Steigervald Krisztián, aki a generációk közötti kommunikáció kihívásait tárgyalja "Boomerek és Zoomerek" című előadásában. 2025.04.09.
További részletek: feminaklub.hu/
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
A szálláshely-típusonkénti követelményeket a kormányrendelet részletesen taglalja. Egy szállodánál például lift csak a három emeletnél magasabb épületben lehet, de a szoba berendezésére vonatkozóan is találunk meghatározott elvárásokat. Külön kezelik az 1999 előtt épült szállodákat, ahol például megengedett az emeletenkénti egy vizesblokk, nemenként elkülönítve. A szabályzat külön kritériumokat állít fel a panzióval, kempinggel, üdülőházzal és egyéb szálláshelyekkel szemben.
OLVASD EL EZT IS!
- jobbik
- semjén zsolt
Így emlékeztek Trianonra az országban
- szavazás
- népszavazás
Egyre nagyobbra dagad a trafiklufi
- orbán viktor
- belföld