A tanárok nagyon jól érzik magukat, remek a hangulatuk
Levelet is írtak Orbánnak, de egészen másról
Legfeljebb kínjukban nevetnek.
- Ismét összefogtak a Fressnapf vásárlói: közel 12 millió Ft adomány a Kutyák Határok Nélkül Alapítványnak (x)
- Korábbi évadkezdéssel és bővebb műfaji kínálattal nyit a Margitszigeti Szabadtéri Színház (x)
- Színésznőként ismertük meg, most mesekönyvet illusztrál - A karantén alatt Korponay Zsófi ezzel foglalkozik

- Ő Zoltán Erika 23 éves lánya: a gyönyörű Zoé le sem tagadhatná az anyját
- Détár Enikő és Rékasi Károly fia már 19 éves: Zsigmondból jóképű pasi lett
- KRESZ-tábla-kvíz: tudod, melyik a várakozni tilos tábla? Teszteld tudásodat!
- Villámkvíz a magyar földrajzból: általános iskolában tudni kellett a válaszokat
- Általános iskolás tananyag: tudod, mi a szófaja a következő szavaknak? Kvíz!
Levelet írtak a pedagógusok Orbán Viktornak, hogy így adják a kormány tudtára: nemhogy olyan jól nem érzik magukat, ahogy azt a köznevelési államtitkár állítja, hanem kifejezetten rossz a közhangulat a tanárok között.
Azt, hogy a pedagógusok nagyon jól érzik magukat, és nagyon jó hangulat, Czunyiné Bertalan Judit köznevelésért felelős államtitkár állította a közelmúltban egy közvélemény-kutatásra hivatkozva.
Hogy ez a közvélemény-kutatás hol készült, és mennyire tekinthető reprezentatívnak, nem derült ki, az viszont igen, hogy a tanároknak egészen más a véleményük a hogylétükről, mint az államtitkárnak.
Túlterheltek és félnek a tanárok
A Pedagógusok Szakszervezete hétvégén tartott fórumot, ahol kiderült: alulfinanszírozott, túlcentralizált és bürokratizált a köznevelés, nincs tekintettel a gyerekekre, van iskola, ahol már a tanárok háromnegyede sztrájkolna, és vannak, akik harmadik hónapja nem kaptak fizetést.
A fórumon felszólaló tanárok arról is beszéltek, hogy a legtöbben túlterheltek, kimerültek, és félnek a totális ellenőrzéstől, amelynek része a tanfelügyeleti rendszer, a központosított kinevezések és a nemrégiben elfogadott etikai kódex is.
Az államosított iskolákat felügyelő Klebelsberg Intézményfenntartó Központot - Klik - elvileg azért hozta létre a kormány, hogy a nagyobb állami szerepvállalás, az új feladatmegosztás igazságosabb, kiszámíthatóbb és kiegyensúlyozottabb viszonyokat teremtsen, és nagyobb biztonságot nyújtson a gyerekeknek és a pedagógusoknak.
Ezzel szemben a Klik csődközeli helyzetbe jutott, az iskolák állandó működési zavarral küzdenek, a központ nem biztosítja a szükséges tárgyi feltételeket a rettenetesen magas óraszámokhoz, és hónapokat csúszik az óraadó tanárok bérének kifizetésével is.
A szakszervezet most azért írt levelet Orbán Viktornak, mert azt akarták, hogy a kormány közvetlenül az osztálytermi pedagógusoktól értesülhessen a valós problémákról. Bár a szakszervezetek vezetői ezeket a gondokat már sokszor és sokféleképpen jelezték, eddig valahogy mégsem hallották meg a döntéshozók.
OLVASD EL EZT IS!

- egészségügy
- kormány