Lakható bolygó lehet a Mars a legújabb kutatások szerint: erre jöttek rá a tudósok
Kifejlesztettek egy rendszert, ami levegőt állít elő.

- 3 pofonegyszerű, félig feltűzött frizura, ami szupernőiessé teszi a megjelenést: vállig érő hajból is elkészíthetőek »
- Kisimítják az apróbb ráncokat, megtisztítják a pórusokat: 7 arcápoló eszköz, ami szebbé teszi a bőrt »
- Energiát ad, mégsem hizlal, és tökéletesen helyettesíti az édességet: ínycsiklandó gyümölcspép, tele vitaminnal »
- Nyári Dia plasztikája után melltartós fotót posztolt: sokan dicsérik őszinteségéért
- Az auschwitzi nőgyógyász, aki Mengelétől mentette meg a várandós rabokat: döntése az élete végéig üldözte Gisella Perlt
- Melania Trump élete nagyon megváltozott, mióta nem first lady: bennfentesek kotyogták ki
- 100 kilós, 12 éves gyönyörű lányok: halálra etetik őket, mert úgy a szépek
- Kipucolják a májat, tartós fogyást okoznak, és nagyon finomak: 8 étel, amiből egyél többet
Egy ausztrál egyetemistákból álló kutatócsoport olyan szerkezetet hoztak létre, amely képes arra, hogy a Marson emberek által lélegezhető levegőt állítson elő.
A rendszert a holland magán-űrhajózásiprogram, a Mars One pályázati felhívására fejlesztették ki, és bekerültek vele az első tízbe.
Levegő a Marson
A Mars One feltett szándéka, hogy 2025-re embereket költöztessen a vörös bolygóra, és már most az előkészületeken dolgoznak. 2018-ban egy teherűrhajót akarnak küldeni a Marsra, amely a lakófeltételek megteremtésének eszközeit szállítja majd oda.
A Nyugat-ausztráliai Egyetem 60 hallgatója Josh Richards ausztrál fizikus segítségével hozta létre a Helena-rendszert, amely alkalmas arra, hogy a Marson emberek által lélegezhető levegőt állítson elő. Ráadásul a művelet, amellyel ezt megteszi, nem is olyan bonyolult.
Richards szerint a Helena oxigén- és hidrogénmolekulákra bontja a vizet, amihez a napelemek által generált elektromos energiát használja fel. Bár a versenyt végül nem ők nyerték, a felfedezés a továbbiakban is az űrkutatás nagy segítségére lehet.
Űrkertészet
Végül januárban kiderült, hogy a Seed elnevezésű, portugálok, spanyolok és hollandok által létrehozott projekt lett az első helyezett a pályázaton: ez gyakorlatilag egy űrkertészet, amelynek segítségével lúdfüvet termeszthetnek majd a Marson. A metódus egy tartályban megy majd végbe, amely vízadagoló, szénszűrő és fényelőállító rendszert is tartalmaz.
A Mars One pályázatának végső, tízes mezőnyében minden versenyző nagyon erős volt, így nehéz volt a döntés a szervezők számára. Esélyes volt a győzelemre egy amerikai projekt is, melynek révén az emberi vizeletből iható víz állítható elő.
OLVASD EL EZT IS!