Itt fog esni a legtöbb hó Magyarországon – Ez derült ki a friss előrejelzésből

Fehérbe borulhat az ország egy része.

Legtöbb hó Magyarországon 02.19-én
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Top olvasott cikkek

Az elmúlt napok változékony időjárása után most egy markánsabb átalakulás előtt áll az ország légköri helyzete. A meteorológiai folyamatok azt jelzik, hogy a korábban megszokottnál hűvösebb és csapadékosabb napok várnak az itt élőkre.

Itt fog esni a legtöbb hó 

Cséki Gergő meteorológus tájékoztatása szerint egy mediterrán ciklon csapadékrendszere érte el Magyarországot, ami csütörtökön az északi tájakon havazást, máshol pedig esőt eredményezett.

A késő délutáni órákban egy újabb hullám érkezik nyugat felől, ami már intenzív esőzést ígér országszerte. A magasabb hegyekben és az Alpokalján azonban ekkor már havas esőre, havazásra kell készülni.

A péntekre virradó éjszaka folyamán északnyugat felől fagyos légtömegek árasztják el a Kárpát-medencét, így a csapadék halmazállapota egyre nagyobb területen vált át. Az északi és nyugati vidékeken 10, néhol 20 centiméternél is vastagabb hótakaró alakulhat ki szombat reggelig.

A cikk az ajánló után folytatódik

Az illatok terápiás ereje

Már megvásárolható a Femina első könyve: 

A láthatatlan gyógyító

Molnár Éva kötete egy különleges utazásra hív az illatok gyógyító világába — az ókori füstölőktől egészen a modern olfaktív terápiáig.
Hogyan hatnak ránk az illatok? Miért kapcsolódik össze ennyire mélyen az emlékezet, a lélek és a szaglás? És hogyan segíthetnek az illatok a testi-lelki harmónia megtalálásában? 

Promóció

A számítások szerint szombat reggelre a csapadékzóna már csak keleten és délkeleten okozhat kisebb havazást vagy havas esőt. Az észak felől érkező fagyos légtömegek miatt sokfelé megmarad a hótakaró, ami a hétvégi közlekedést és a kültéri munkálatokat is nehezítheti.

A vastag hótól lépni sem lehetett a városban: 8 nosztalgikus fotó a régi idők teleiről

Régi fotókon mutatjuk a hófedte magyar városokat.

Elolvasom

Fotók: Getty Images

Ezt is szeretjük