Százezrek haláláért felelős a világ legpusztítóbb diktátora - Ma is hatalmon van

Omar el-Basírról nem sokat hallani idehaza, pedig szörnyű intézkedéseket rendelt el.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

David Wallechisky 2006-ban írt egy könyvet a világ húsz akkor még élő, legrettegettebb diktátoráról. A Tyrants: The World’s 20 Worst Living Dictators - Zsarnokok: A világ 20 legnagyobb élő diktátora - magyar kiadásban nem jelent meg, pedig elképesztő, hogy mi mindenre derül fény belőle.

Omar el-Basír, Szudán elnöke például több százezer ember haláláért felelős: 2004 októberében kormánya tárgyalásokkal véget vetett a második szudán polgárháborúnak. Ekkor robbant ki a dárfúri konfliktus, mely közel négyszázezer életet követelt. A most 74 éves diktátornak ahhoz képest, hogy tömegek vére szárad a kezén, nemigen van mitől félnie. A média ugyanis a nyugat-szudáni Darfurban történt mészárlásokat humanitárius tragédiaként teszi közzé. Mutatjuk Wallechisky húszas listájáról a tíz legzsarnokibb diktátort, akik még 2006-ban is vígan uralkodtak, bár mostanra sokan elhunytak közülük. 

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban az AI, vagyis a mesterséges intelligencia előretöréséről, jövőjéről és esetleges veszélyeiről dilemmázzunk. Valóban elveheti a munkánkat az AI? Kell-e félnünk a mesterséges intelligenciától? Hogyan hasznosítható az oktatásban? Teremthet munkahelyeket? Többek között ezekre a kérdésekre keresi a választ Szertics Gergely AI szakértő, Kazár Zalán Kristóf, a Femina vezető szerkesztő-újságírója és Pintér Ada műsorvezető.

Promóció

Ezt is szeretjük