18

Csak felnőtteknek!

Az általad letölteni kívánt tartalom a hatályos jogszabályok szerint a kiskorúakra káros hatással lehet. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz ne férjen hozzá kiskorú, használj szűrőprogramot!

Így bukott le Kiss Béla, a hírhedt magyar sorozatgyilkos - A cinkotai rém filmbe illő kegyetlenséggel ölt

A férfi különös kegyetlenséggel ölte meg áldozatait.

A lebukott cinkotai sorozatgyilkos története

Kiss Béla Magyarország egyik legbrutálisabb sorozatgyilkosa. Áldozatainak pontos száma mai napig ismeretlen, amiben az is közre játszhat, hogy a rettegett cinkotai rémet sosem kapták el. Ha még több horrorisztikus történetre vagy kíváncsi, kattints ide

Így bukott le a hírhedt magyar sorozatgyilkos

Kiss Béla 1877-ben született Izsákon, közrendű szülők gyermekeként. Gyermekkoráról nagyon keveset tudni. Bádogmesteri igazolványát 1905-ben kapta a cinkotai községházán. Ugyanebben az évben költözött Cinkotára, és egy bádogműhelyben kezdett dolgozni. 

Béla Kiss

Az első részletesebb feljegyzés 1907-ben készült róla, amikor hitelre vásárolta meg a A magyar nemzet történelme című többkötetes művet. Mielőtt viszont alkalmasnak tekintették volna, korrektségi bizonyítványt állítottak ki róla, amelyben ezt írták: "Kiss Béla bádogosmester Cinkotán, nőtlen, bútorozott lakásban lakik, önálló üzlete van, mint bádogosmestert, rendesen foglalkoztatják üzletfelei. Jó jellemű, nincsen eladósodva, fizetésképtelen nem volt, elvállalt kötelezettségeinek mindig megfelel, életmódja szolid, hitelre ajánlható."

Néhány hónap múlva azonban mégsem tudta törleszteni a részleteket, ezért arra kérte a céget, vegyék vissza a könyveket tőle. Ismerősei, barátai ennek ellenére jószívű, munkás embernek tartották, aki az apróbb munkákat díjazás ellenében is elkészítette. Lakásában egy kézzel készített, díszes akvárium mutatta ügyességét, ami gombnyomásra világított, és jelent meg benne egy szökőkút. 

"Nem vagyok itthon"

Gyakran látták lányok társaságában, akik leginkább a lakására mentek hozzá. Ilyenkor Kiss Béla az ajtajára kitett függelékre azt írta: "Nem vagyok ithon, este vagyok ithon, egy óra múlva ithon leszek, Mátyásföldön vagyok" stb. Kágyi Aladár, az egyik szomszédja arról számolt be, hogy éjjelente dorombolást hallott, mint amikor nagy tárgyakat csúsztatnak a földön, vagy ejtenek le. Ilyenkor szállíthatta valamelyik becsomagolt áldozatát. De ő vette észre elsőként azt is, hogy a ház udvarán álló disznóólakon mindig lakat van. 

A cikk az ajánló után folytatódik

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban a nemi egyenlőtlenség és a toxikus maszkulinitás jelenségéről beszélgettünk. Mi a különbség a férfiség és a férfiasság között? Mi számít toxikus maszkulinitásnak, miért alakult ki, és vajon köze van-e a Metoo mozgalomhoz? Miért van annyira kevés női vezető, és miért csak férfias személyiségű nők kerülnek vezetői pozícióba? Többek között ezekre a kérdésekre keresi a válaszokat Szél Dávid pszichológus, Leszkovszki Máté újságíró, és Pintér Ada.

Promóció

Kiss Béla nejét - a Michael Newton sorozatgyilkosokról szóló enciklopédiája szerint - Máriának hívták, 15 évvel fiatalabb volt nála, és 1912-ben már házasokként költöztek Cinkotára. A nő azonban viszonyt folytatott egy zenésszel, akivel Béla elmondása szerint, miután kiderült, hogy szeretők, elszöktek a faluból. Ekkor vette fel a háztartási teendők elvégzésére Jakubec Jánosnét

Ezt követően több ízben látták egyedül ásni a hátsókertben, ilyenkor senkit sem engedett be a kertbe. Koritán Lajos szabó hallotta a faluban, hogy Kiss Béla Nagy Jánossal többször kocsin szállított valamit a kavicsbánya melletti dögtérre. Arra is emlékeztek, hogy a kocsin bádogtartályok voltak. Asszonyok többször megkérdezték, hogy mit visznek, mire azt felelte: "Mi közük hozzá?!"

Az első világháború kitörésekor Kiss Béla harminchét éves volt, az életkora miatt viszont egy ideig nem sorozták volna be, ő azonban 1914. augusztus 24-én mint nép­felkelő önként vonult be, és 1914 kora őszén ingatlanát házvezetőnőjére bízva elhagyta Cinkotát. 

Hét hordó, hét holttest

1916-ben a cinkotai ház tulajdonosa, Kresinszky Márton fel akarta újítani az épületet, ezért kiment Cinkotára. A tatarozáshoz használható anyagot keresve Takács Béla gyógyszerésszel a Kiss műhelye melletti kamrába ment, ahol Takács szerint korábban nagyobb mennyiségű nád volt. A kamrában hét darab egymásra rakott egy méter hosszú, ötven centiméter széles bádoghordót találtak. A legfelső hordó ólommal légmentesen lezárt tetejét egy fejszével meglékelték, és miután azt felfeszítették, rettenetes bűz áradt belőle. 

A hordóban egy zsákba bevarrva egy női holttestet találtak, mire másik két hordóra is léket ütöttek, amelyekből szintén hullaszag áradt, és az egyikből egy szőke hajcsomó esett ki. Kresinszky és Takács ezután értesítette a hatóságokat. Huszka Gyula főjegyző rendőrökkel együtt mind a hét hordóban egy-egy női holttestet talált. A halotti anyakönyv bejegyzései szerint a hét holttest mindegyikének nyakán fojtogatás nyomai látszottak. A holttestek közül négynek a halottszemle során megállapították a személyazonosságát, egynek a rendőri nyomozat feltevése és a rajta lévő ruhák szerint állapították meg a kilétét, kettőnek a személyazonosságát a halálesetük halotti anyakönyvbe történő bejegyzésekor homály fedte.

Kiss Bélát hiába kereste rendőrség, sosem bukkantak a nyomára. Egyes információk szerint hadifogságba esett, és tífuszban meghalt, de más tanúvallomások szerint Bécsbe szökött, és hamis iratokkal és álnévvel élt ott haláláig. A nőknek egyazon nap tartották meg a temetését, és a falubeliek visszaemlékezése szerint egész nap szóltak a harangok Cinkotán.

Olvass tovább! Tudtad, hogy Madagaszkárnak magyar királya is volt? Benyovszky Móric élete filmre kívánkozik

A 18. században élt egy magyar főnemes, aki négy földrészen járt, és a távoli Madagaszkáron a bennszülöttek királyukká választották. Ő volt  Benyovszky Móric, aki kalandos életével és földrajzi felfedezéseivel beírta magát a világtörténelembe.

Tudtad, hogy Madagaszkárnak magyar királya is volt? Benyovszky Móric élete filmre kívánkozik

A gróf igen kedvelt személy volt a helyiek körében.

Elolvasom

(A képek forrása: Getty Images Hungary, Wikipédia)

Ebben a cikkben nem tartjuk etikusnak reklámok elhelyezését. Részletes tájékoztatást az Indamedia Csoport márkabiztonsági nyilatkozatában talál.

Indamedia Csoport
Ezt is szeretjük